Wręczono nagrody w ramach przeglądu plastycznego „Jędrzejowskie Szopki Bożonarodzeniowe 2022”. Wyróżniono prawie 150 prac

W sobotę 21 stycznia odbyło się uroczyste wręczenie nagród i podarunków dla wszystkich twórców własnoręcznie wykonanych szopek, które od 2022 roku ozdabiały hol główny Centrum Kultury w Jędrzejowie.

Jędrzejowskie Szopki Bożonarodzeniowe 2022- wręczenie nagród

W sobotę w sali na I piętrze Centrum Kultury w Jędrzejowie dokonano podsumowania i wręczenia nagród przeglądu plastycznego „Jędrzejowskie Szopki Bożonarodzeniowe 2022”. Nagrodzono aż 145 szopek, które zgłoszono na ostatnią edycję przeglądu plastycznego.

Przegląd w jędrzejowskim Centrum Kultury odbywa się już od prawie 20 lat. Początkowo szopki można było oglądać w Muzeum imienia Przypkowskich w Jędrzejowie, lecz ze względu na coraz większą liczbę zgłaszanych prac, których każdego roku przybywało coraz więcej, przegląd został przeniesiony do Centrum Kultury.

Szopki jakie wykonano w ramach przeglądu możecie zobaczyć tutaj:

Szopki oceniło jury, które tworzyli:

  • Jerzy Straszak – dyrektor Centrum Kultury Jędrzejów,
  • Jan Przypkowski – dyrektor Muzeum imienia Przypkowskich,
  • Urszula Lubczyńska-Gładka – artystka, malarka,
  • Ojciec Jakub Zawadzki,
  • Ksiądz Damian Liwocha,
  • Artur Smerkowski – plastyk i grafik Centrum Kultury,
  • Anita Łukasik – plastyk Centrum Kultury
  • Krzysztof Nowak – plastyk.

Najlepsze prace zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi w postaci materiałów plastycznych, puzzli i książek. Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na każdego czekał również słodki poczęstunek oraz seans filmu „Świąteczna Niespodzianka”.

Przegląd szopek zorganizowało Centrum Kultury w Jędrzejowie wraz z Muzeum imienia Przypkowskich w Jędrzejowie. Konkurs skierowano do dzieci i młodzieży. Każdy z uczestników składał w Centrum Kultury po jednej pracy wykonanej ręcznie, dowolną techniką. W pracach użyto przede wszystkim naturalnych materiałów takich jak drewno, tkaniny, papier, plastelina oraz to co można było znaleźć w gospodarstwach domowych, a nawet rekwizyty w postaci kukurydzy i pszenicy.

Źródło: ECHO DNIA