Święto Miasta Jędrzejów 2024. Przeżyjmy jeszcze raz to piękne wydarzenie.

Jędrzejów świętował 753. rocznicę nadania mu praw miejskich. W piątek, 16 lutego w Centrum Kultury w Jędrzejowie miały miejsce oficjalne uroczystości połączone z rozdaniem statuetek Jędrzejowianin Roku 2023. Święto Miasta Jędrzejowa zwieńczono pięknym spektaklem.

Święto Miasta Jędrzejów 2024 – przeżyjmy to jeszcze raz

Za nami uroczystości z okazji 753 rocznicy nadania praw miejskich Jędrzejowowi. w sobotę odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczone zostały statuetki Jędrzejowianin roku 2023. Tegorocznymi laureatami tego wyróżnienia zostali: Grażyna Chabior w dziedzinie społecznej, Marcin Gałczyński w dziedzinie gospodarczej, Agnieszka i Konrad Czarneccy w dziedzinie gospodarczej, Andrzej i Dorota Krążek w dziedzinie rolniczej, Michał Stępiej w dziedzinie sportowej. Czytaj więcej:

Wręczono statuetki Jędrzejowianin Roku 2023. Poznajcie laureatów [ZDJĘCIA]

Wręczono statuetki Jędrzejowianin Roku 2023. Poznajcie laureatów [ZDJĘCIA]

W Centrum Kultury w Jędrzejowie z okazji 753 rocznicy nadania praw miejskich miastu Jędrzejów tradycyjnie odbyły się piękne uroczystości. Galę w piątek, 16 lutego, rozpoczęto od wręczenia statuetek?

Mateusz Zapart

Mateusz Zapart

Główną atrakcję, po zakończeniu części oficjalnej obchodów, stanowił występ artystyczny pod tytułem „Artyści z estrady…z szuflady”, którego konferansjerem był nie kto inny jak Artur Andrus, znany komik, artysta kabaretowy, prezenter, dziennikarz. W tym spektaklu w reżyserii Ireneusza Ślusarczyka i pod kierownictwem muzycznym Małgorzaty Piszczek wystąpiło wielu artystów z Jędrzejowa oraz zaproszonych gości. Widownia mogła na scenie oglądać popisy artystyczne w wykonaniu między innymi solistów Małej Akademii Śpiewu i aktorów nowego formacji teatralnej „Si Senior” z Centrum Kultury w Jędrzejowie, kabaret ?Hola hola? ? Grzegorz Bełz, Tomasz Ptak, Wojciech Bilewicz, aktorów z teatru TeTaTeT z Kieleckiego Centrum Kultury ? Teresę Bielińską i Mirosław Bielińskiego wraz z zespołem muzycznym w składzie : Przemysław Rudkowski, Michał Berliński, Zbigniew Zagóra i Igor Stefaniak, Jędrzejowski Chór Miejski pod kierunkiem Alicji Gaweł ? Kramarz oraz Zespół Wokalny przy Sekcji Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Klubie Nauczyciela w Jędrzejowie.

Zobaczcie nowe zdjęcia ze Święta Miasta Jędrzejów 2024 z okazji 753. rocznicy nadania praw miejskich Jędrzejowowi:

Tak relacjonowaliśmy Święto Miasta Jędrzejów 2024

Gala na Święto Miasta Jędrzejów. Piękne występy, wyjątkowi goście [ZDJĘCIA]

Gala na Święto Miasta Jędrzejów. Piękne występy, wyjątkowi goście [ZDJĘCIA]

Mija 753 lata odkąd Jędrzejów uzyskał status miasta. Z okazji tej rocznicy w piątek, 16 lutego, w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyły się obchody Święta Miasta Jędrzejów. Jak zawsze wręczone zostały?

Mateusz Zapart

Mateusz Zapart


Źródło: ECHO-DNIA