Koncert na Dzień Kobiet…

Koncert na Dzień Kobiet i dla Ukrainy w Centrum Kultury w Jędrzejowie. Były pokazy tańca i akrobatyki oraz życzenia.

W niedzielę 6 marca w jędrzejowskim Centrum Kultury świętowano Dzień Kobiet. Przygotowano piękne występy oraz życzenia dla wszystkich kobiet. Ponadto kwiatami i specjalnymi podziękowaniami za ich pracę na rzecz Centrum Kultury w Jędrzejowie obdarowano kilka wyjątkowych kobiet związanych z centrum od dawna.

 

Niedziela 6 marca w jędrzejowskim Centrum Kultury była nie lada gratką dla każdego amatora występów artystycznych. Najpierw koncerty z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet, a po wszystkim koncert charytatywny na rzecz Ukrainy. Sprawiło to tym samym, że sala widowiskowa w centrum była wypełniona tłumami, jakich od dawna tam nie widziano, pomimo podzielenia koncertu na dwie części.

Wśród gości znaleźli się starosta jędrzejowski Paweł Faryna, wicestarosta Maria Barańska oraz burmistrz miasta Jędrzejowa Marcin Piszczek. Koncert ten to owoc ciężkiej pracy i wysiłku wszystkich dzieci i młodzieży, która uczestniczy w zajęciach artystycznych jakie się odbywają w Centrum Kultury i które to przygotowują młodych artystów do takich właśnie występów.

– 8 marca to tradycja. Spotkania z Paradą tutaj w Centrum Kultury to również ogromna tradycja Jędrzejowa. Więc przyjmijcie szanowne Panie, mamy, babcie, ale również wy, młode damy, które uczestniczycie w zajęciach Parady. Najserdeczniejsze życzenia z okazji 8 marca, z okazji Dnia Kobiet. Oby panowie dokładali wszelkich starań żeby pokazywać przez cały rok jak bardzo im zależy na was. Oby wam zawsze towarzyszyło zdrowie, oby troski nigdy nie gościły na waszych czołach, oby spokój, miłość i zrozumienie gościły w waszych domach. Wszystkiego najlepszego – życzenia złożył burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek.

– Drogie Panie przede wszystkim. Dziś wasze święto. Można by powiedzieć, że każdego dnia jest Dzień Kobiet.(…) Szanowni państwo ja bardzo serdecznie chciałem przede wszystkim podziękować i pogratulować wspaniałych możliwości naszym dzieciom, młodzieży i nisko się pokłonić. Sprawność motoryczną macie naprawdę na bardzo wysokim poziomie(…) Mamy tutaj też rodzynków i bardzo serdecznie za to dziękuję. Dużymi brawami szanowni państwo! – życzył również starosta Powiatu Jędrzejowskiego Paweł Faryna.

 

Zobaczcie galerię zdjęć z niedzielnego koncertu w Jędrzejowie

W związku z okazją jaką jest Dzień Kobiet, wykorzystano to święto do podziękowania kobietom odpowiedzialnym za ukształtowanie artystów z Parady oraz Małej Parady.

-Parada towarzyszy Jędrzejowowi przez dziesiątki lat. To już jest rzeczywiście produkt eksportowy i chciałoby się zakrzyknąć, że: Parada była, jest i przede wszystkim będzie. Ja trzymam kciuki mocno, jako burmistrz, kciuki za Paradę(…)To powód do dumy nie tylko dla mnie, ale myślę, że też dla całego Jędrzejowa(…) Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować tym, którzy współtworzą, albo tworzyli i tworzą cały czas Paradę. – kontynuował burmistrz Marcin Piszczek.

Następnie burmistrz wraz ze starostą Pawłem Faryną złożyli życzenia oraz przekazali kwiaty i upominki pani Danucie Ziółkowskiej, założycielce zarówno Parady i Małej Parady w jędrzejowskim Centrum Kultury. Podziękowania, życzenia i podarunki nie pominęły również pozostałych z pań odpowiedzialnych za obecny kształt zespołów tanecznych w centrum czyli instruktorkom tańca: Paulinie Patyna-Tyrała oraz nieobecnej tego dnia Arkadii Ślósarskiej.

Podziękowano również wszystkim zaangażowanym w działanie zespołu na poziomie organizacyjnym. Wyróżniono przy tym za ich pomoc organizacyjną i wychowawczą w działalności zespołu: panią Jolantę Dynek. Monikę Bugajską, Justynę Grad, Annę Pańtak, Renatę Wójcik, Justynę Żabkę i Ewę Marcinkowską. Dzieci nie pominięto w życzeniach i upominkach, im w udziale przypadły słodycze.

– Szanowni państwo. Drogie babcie, mamy, dziadkowie. Wam też wielkie dzięki, bo to wy poświęcacie swój czas na to by przyprowadzić swe pociechy tutaj żeby ćwiczyć.- podziękował na koniec rodzicom i opiekunom dzieci, starosta Paweł Faryna

Podczas koncertu wystąpili:

  • Mała Parada w Broadway Cats
  • Mała Parada II – Alive, Bailar Conmigo – zatańcz ze mną oraz Prayer
  • Mała Parada III – Mulan
  • Mała Parada IV – Krecik ogrodniczek
  • Mała Parada V – Podwodna przygoda
  • Parada – Wedding time oraz Wataha
  • Akrobatyka – Pierroty, solo akrobatyczne Agaty Staszczyk
  • Jakub Wojtasik – śpiew
  • Kamil Chrzanowski – akordeon
 

Podczas koncertu trwał na holu głównym kiermasz przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Jędrzejów, z którego dochody przekazane zostaną na rzecz Ukraińców. Ponadto przez wszystkie koncerty jakie miały miejsce w niedzielę w Centrum Kultury trwała zbiórka na pomoc Ukrainie prowadzona przez Jędrzejowskie Towarzystwo Kulturalno-Naukowe wraz z harcerzami z 17 Drużyny Harcerskiej z Sędziszowa.

Koncert z okazji Dnia Kobiet powstał w reżyserii: Józefa Straszaka i Pauliny Patyna – Tyrała. Nad nagłośnieniem pieczę sprawował: Wojciech Krzywicki. Nad scenografią: Anita Łukasik. Światła i oprawa graficzna: Artur Smerkowski. Całe wydarzenie jako jego konferansjer poprowadził Jakub Wojtasik.

Źródło: Echo-Dnia

 

 

 

 

 

 

Post Author: Tomasz Osiński