Jędrzejowskie Szopki Bożonarodzeniowe 2022. Przegląd pięknych ręcznie wykonanych szopek można oglądać w Centrum Kultury.

Jędrzejowskie Szopki Bożonarodzeniowe 2022. Przegląd pięknych ręcznie wykonanych szopek można oglądać w Centrum Kultury.

Centrum Kultury w Jędrzejowie zaprasza wszystkich do obejrzenia pięknych szopek bożonarodzeniowych wykonanych w ramach tegorocznej edycji konkursu „Jędrzejowskie Szopki Bożonarodzeniowe”. Prace można oglądać na parterze centrum do 21 stycznia 2023 roku.

W tegorocznej edycji konkursu „Jędrzejowskie Szopki Bożonarodzeniowe” zorganizowanego przez Centrum Kultury w Jędrzejowie wystawiono aż 145 szopek wykonanych przez dzieci i młodzież z całego powiatu jędrzejowskiego do których kierowany był ten konkurs.

Każdy z uczestników wykonał po jednej pracy, tworząc szopki dowolną techniką z najróżniejszych materiałów takich jak: drewno, tkanina, papier, plastelina, czy nawet z kolby kukurydzy oraz pszenicy.

Celem corocznego konkursu i przeglądu szopek jest wzbudzenie zainteresowania polskimi zwyczajami oraz tradycjami bożonarodzeniowymi wśród dzieci i młodzieży. Ma na celu też upowszechnianie wykonywania prac plastycznych i integrację rodzin nad wspólnym zadaniem jakim jest zrobienie szopki.

Każdy uczestnik tegorocznego przeglądu szopek otrzyma nagrody rzeczowe w postaci książek i materiałów plastycznych oraz profesjonalnie wykonane zdjęcie własnej szopki wraz z pamiątkowym dyplomem. W planach jest także darmowy seans filmowy w kinie. Wręczenie nagród (odbiór prac) i podsumowanie przeglądu odbędzie się w sobotę 21 stycznia 2023 roku w sali wielofunkcyjnej na pierwszym piętrze Centrum Kultury. Nagrody fundowane są przez Centrum Kultury w Jędrzejowie.

Wystawę szopek można oglądać w holu głównym Centrum Kultury w dniach od 22 grudnia 2022 roku do 21 stycznia 2023.

Źródło: ECHO-DNIA