Golden Voice 2021

IV Festiwal Piosenki Bez Granic Golden Voice – Jędrzejów 2021
Grand Prix: 1000 zł plus statuetka

Zasady Ogólne

 1. Festiwal odbędzie się w dniach 7 – 8/9.05.2021, Jędrzejów (woj. świętokrzyskie).
     Przebiegał będzie on w trzech etapach:
     I. Kwalifikacje wstępne ? do dnia 28.03, II. Kwalifikacje zasadnicze ? do dnia 16.04, III. Etap finałowy ? 8/9.05.
     Pierwsze dwa etapy będą odbywać się On-Line. Wszystkie etapy będą miały inny skład jury.
 2. Współorganizatorami Festiwalu są Centrum Kultury w Jędrzejowie i Impresariat Artystyczny ?Solo-Tutti?.
 3. Formuła Festiwalu przewiduje zakwalifikowanie takiej ilości wykonawców w sposób, który umożliwi nagrodzenie  każdego z nich.
  4.Konkursy finałowe oraz imprezy towarzyszące będą mieć miejsce w Centrum Kultury. Koncert Finałowy odbędzie się na scenie plenerowej (w przypadku złej pogody także w Centrum Kultury).
 4. 5.Festiwal przeznaczony jest dla wykonawców piosenki ? solistów i zespołów wokalnych do oktetu włącznie z Polski i innych krajów. Występują oni w trzech kategoriach wiekowych:
  do 12 lat, 13 – 16 lat, 17 – 23 lata  (w każdym przypadku liczy się rok urodzenia).

   Należy pamiętać, że członkowie jednego zespołu nie mogą wchodzić w skład innego zespołu, a tylko jeden z nich może wystąpić jako solista. Ponadto nie stosuje się wieku uśrednionego.  

Repertuar, Ocena i Nagrody

 1. Wykonawcy przygotowują po jednej piosence z ogólnie dostępnego repertuaru z zastrzeżeniem, że nie była ona wykonywana w poprzednich edycjach Festiwalu. Czas trwania piosenki nie powinie przekraczać 3`40.
 2. Piosenka wykonywana jest przy półplaybacku nagranym na CD lub pendriv w formacie wav albo z akompaniamentem jednego instrumentu klawiszowego lub gitary.
 3. Wykonawców za każdym razem oceniać będzie profesjonalne jury w składzie do pięciu osób biorąc pod uwagę: walory i technikę głosu, dobór repertuaru i interpretację, muzykalność, estetykę sceniczną.
 4. W poszczególnych kategoriach przyznane zostaną każdemu wykonawcy w zależności od oceny jury I, II albo III miejsce (niektóre będą podwojone jako równorzędne) a także nagrody o charakterze  rzeczowym lub finansowym ufundowane przez organizatorów i sponsorów.
 5. Najlepszemu bezwzględnie wg jury wykonawcy przyznane zostanie Grand Prix Festiwalu w formie Statuetki i nagrody finansowej. Może być to nagranie singla piosenki premierowej.

   Laureat Grand Prix Festiwalu z poprzednich lat nie może otrzymać tej nagrody ponownie.

Zasady kwalifikacji oraz uczestnictwa

 1. Wykonawcy – soliści oraz zespoły wokalne z Polski najpóźniej do dnia 20 marca 2021  indywidualnie bądź za pośrednictwem instytucji delegujących przesyłają na podany niżej adres mailowy Kartę Zgłoszenia  z linkiem na YT do filmu z wykonaniem ?demo? zgłaszanej piosenki. Na tym etapie nie ma żadnych opłat.
 2. Lista zakwalifikowanych do II etapu wykonawców zostanie podana do dnia 28 marca. Na tym etapie  obowiązywać będzie wpisowe w wysokości 70 zł.
 3. Do etapu finałowego Festiwalu zostanie zakwalifikowanych po pięciu uczestników z każdej kategorii. Ich lista zostanie ogłoszona do dnia 16 kwietnia 2021 na stronach współorganizatorów i w Grupie ŚPIEWAMY  na Facebooku. Podana też zostanie lista rezerwowa wykonawców.
 4. Wykonawcy niezakwalifikowani do finałowego etapu Festiwalu otrzymają  w zależności od oceny jury wyróżnienia I, II lub III stopnia. Odpowiednie dyplomy zostaną przesłane w formie elektronicznej
 5. Uczestnicy etapu finałowego Festiwalu przyjeżdżają na własny koszt i sami dokonują rezerwacji noclegów oraz wyżywienia na czas  pobytu. Mogą być też obciążeni opłatą festiwalową w zależności od zaproponowanego przez organizatorów programu festiwalowego.
 6. Uwagi

 

 1. Zakwalifikowani wykonawcy przesyłają półplayback zgłoszonej piosenki, portretowe zdjęcie i informację o swoich osiągnięciach artystycznych i zainteresowania na potrzeby Festiwalu.
 2. Organizator Festiwalu zapewni biorącym udział w nim wykonawcom napoje chłodzące i słodki poczęstunek. Otrzymają oni także materiały festiwalowe.
 3. Wykonawcy bądź ich opiekunowie prawni wyrażają zgodę na wykorzystanie wizerunku artystycznego, w tym nagranego materiału w celach promocji Festiwalu, a także na udostępnienie danych osobowych w aspekcie RODO.
 4. Nadesłanie Karty zgłoszenia jest jednoznaczne z przyjęciem warunków udziału w Festiwalu.
 5. Organizator Festiwalu może wprowadzić zmiany w Regulaminie z przyczyn obiektywnych, w tym mogących wpływać na jego poziom artystyczny i organizacyjny.
 6. Wszystkie informacje dotyczące Festiwalu publikowane będą na festiwalowej stronie internetowej  Centrum Kultury w Jędrzejowie www.ckjedrzejow.pl oraz na stronie festiwalowej: www.solo-tutti.pl w sekcji ?Golden Voice? i na Facebooku w Grupie ?Śpiewamy? i w innych.

Telefon do koordynatora Festiwalu: 795  903 853 (poniedziałek ? piątek w godz. od 9.00 ? 15.00).
Karty zgłoszenia i linki do filmów należy przesyłać na impresariat@solo-tutti.pl   
Konto bankowe dla wpłat festiwalowych podane zostanie po kwalifikacjach do II etapu.

karta zgłoszenia

Post Author: Tomasz Osiński