Festiwal jazzowy „New Contrast Jazz Festival” w Jędrzejowie. Zagrają Luka Mazur Quartet i inni artyści.

W piątek 3 listopada w Centrum Kultury w Jędrzejowie na fanów jazzu będzie czekać nie lada atrakcja: „New Contrast Jazz Festival”! Na scenie wystąpi Luka Mazur Quartet oraz Piotr Domagała, Adam Kawończyk i Patryk Zakrzewski. Początek koncertu o godzinie 18. Cena biletu na festiwal to 30 złotych.

Jazzowy wieczór w Jędrzejowie

W piątek 3 listopada w jędrzejowskim Centrum Kultury odbędą się dwa koncerty w ramach „New Jazz Festival”, które przeniosą słuchaczy w świat żywych dźwięków i improwizacji. Podczas festiwalu odbędzie się kiermasz płyt winylowych oraz będzie można dodatkowo obejrzeć wystawę fotograficzną Andrzeja Mochonia, będącego na co dzień prezesem Targów Kielce, który swą miłość do muzyki przejawia w fotografiach artystów jazzowych.

O godzinie 18. na jędrzejowskiej scenie wystąpi Luka Mazur Quartet w koncercie „Impresje Polskie”. Projekt muzyczny inspirowany folklorem. Słuchacze udadzą się w muzyczną podróż po różnych rejonach Polski. Będzie można posłuchać takich przebojów jak „Czerwone jabłuszko”, „W moim ogórdecku” czy „Karolinkę” w nieoczywistych i nowatorskich aranżacjach. W skład zespołu wchodzą: Maja Wojtaszek – wokal, Michael Jones – skrzypce, altówka, instrumenty perkusyjne, Max Kowalski – kontrabas elektryczn, Kuba Mazur – perkusja, Luka Mazur – piano, instrumenty klawiszowe, aranżacje.

Zobaczcie jak wyglądał ich koncert „Impresje świętokrzyskie” w Lublinie:

O 19.30 na scenę wkroczy trio muzyków: Piotr Domagała- gitara elektryczna/akustyczna 12-strunowa, twórca oryginalnych projektów muzycznych z pogranicza jazzu, muzyki współczesnej oraz folku; Adam Kawończyk – trąbka, fletnia pana, kalimba, didgeridoo; Patryk Zakrzewski – instrumenty perkusyjne, elektronika.

Bilety na festiwal można zakupić w kasie Centrum Kultury w Jędrzejowie lub na portalu ekobilet.pl w cenie 30 złotych.


Źródło: ECHO-DNIA