Dni Jędrzejowa 2023. Wielki Festyn Rodzinny i dużo atrakcji dla każdego.

Wielki Festyn Rodzinny z okazji Dni Jędrzejowa 2023

Od piątku teren wokół Centrum Kultury w Jędrzejowie przekształcono w miejskie centrum rozrywki. Na zamkniętej Alei Piłsudskiego zaparkowały liczne foodtrucki oferujące zainteresowanym różne przysmaki oraz napoje zarówno dla dzieci jak i dorosłych: burgery, zapieksy, dogery meksykańskie, frytki belgijskie, wrapy, nuggetsy, kebab, kołacze węgierskie, bubble tea, sorbety, churosy, lody, gofry, zakręcony ziemniak, oscypki goralskie, grill, golonka, kiełbasa, karczek, bigos czy pajdę chleba. Ponadto na terenie Centrum Kultury już od środy rozpakowywał swój sprzęt lunapark z Czech.

Scenę tego dnia przejęli młodzi artyści. Przed publiką zaprezentowali się między innymi laureaci 30. Przeglądu Przedszkolnych Programów Artystycznych imienia Macieja Kośmidra, a także:

  • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 2 i numer 5 w Jędrzejowie
  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta
  • Zespoły Taneczne „Eks-tremum”
  • Zespoły Taneczne „La malanga Dance School”
  • Mała Akademia Śpiewu z Centrum Kultury
  • Zespoły Taneczne „Parada”

W czasie trwania występów artystycznych jednocześnie odbywało się Święto Kolorów Holi. Uczestnicy równie mocno pokolorowali siebie jak i swoje otoczenie za pomocą barwnych proszków Holi. Nie trudno było się natknąć na osoby chociaż odrobinę pokryte jaskrawymi kolorami, których chmury buchały dookoła.

A to nie wszystkie atrakcje jakie czekają mieszkańców Jędrzejowa w sobotę. Wieczorem odbędą się także koncerty Dedisa oraz Abba Show.


Źródło: ECHO-DNIA