Dni Jędrzejowa 2023. Koncert rapera Dedisa oraz największe hity zespołu Abba z Abba Show!

Dni Jędrzejowa 2023. Koncert Dedisa i Abba Show

Gośćmi wieczoru na Wielkim Festynie Rodzinnym na drugim z Dni Jędrzejowa był raper Dedis oraz Abba Show – zespół revivalowy specjalizujący się w hitach znanego szwedzkiego zespołu ?Abba?.

Wieczorem pierwszy na scenie stanął pochodzący z Mysłowic raper Dedis., który swoje pierwsze kroki stawiał w programie ?Żywyrap?. Dedis świetnie odnajduje się na bitach o przeróżnym tempie, co znalazło odzwierciedlenie w jego albumie ?Uniwersalny żołnierz?. W jego albumie ?Wyszczekany? poza byciem kombinacją klasycznego hip hopu z przekazem oraz nowoczesnych chwytów w których doskonale się on odnajduje można było usłyszeć też spokojniejsze, melodyjne śpiewane partie. Fani znajdujący się pod sceną, którzy przybyli też z poza granic Jędrzejowa wspólnie z raperem śpiewali nie jeden jego kawałek.

Finał sobotnich atrakcji stanowił występ zespołu revivalowego Abba Show, który wygląda bardzo podobnie do oryginalnego szwedzkiego zespołu Abba. Wyglądają jak Abba i grają jak Abba. Człon zespołu tworzy małżeństwo. Występ tego zespołu był z pogranicza teatru i musicalu. Jego członkowie bardzo pieczołowicie zadbali o odtworzenie wszystkich szczegółów związanych z grupą Abba. Ich brzmienie, aranżacje strojów, sposób prowadzenia koncertu oraz zachowanie miało na celu do złudzenia przypomnieć jędrzejowskiej publiczności o wielkiej muzycznej legendzie pochodzącej ze Szwecji. Występ zespołu porwał publiczność do tańca.


Źródło: ECHO-DNIA