30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jędrzejowie

Niedziela, 30 stycznia w Jędrzejowie upłynęła pod znakiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tegorocznej akcji dołączyła Galeria Sekunda w której od godziny 11 do godziny 18 trwał blok licytacyjny podczas którego można było zdobyć wiele cennych i interesujących przedmiotów. O godzinie 16.40 Centrum Kultury stało się miejscem finałowego koncertu podczas którego swoje występy dali lokalni artyści.

Galeria Sekunda i Centrum Kultury w Jędrzejowie stały się w niedzielę centrami 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i powiązanych z nim licytacji oraz atrakcji. 270 wolontariuszy i wolontariuszek w powiecie wsparło WOŚP swoim oddaniem i zbieraniem datków do puszek mimo wyjątkowo niesprzyjającej pogody.

Każdy komu nie straszna była bardzo zła pogoda na terenie Centrum Handlowego Sekunda już od godziny 11.00 mógł brać udział w licytacjach, jakie trwały tam do godziny 18.00. Nie tylko same licytacje czekały na mieszkańców w galerii. W ciągu dnia na parkingu przed galerią mieszkańcy z powiatu i nie tylko mogli obejrzeć od 10.00 prezentacje sprzętu strażackiego oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy.

O 12.00 nad zalewem miejskim kilkunastu klubowiczów z jędrzejowskich „Morsów” weszli charytatywnie do lokalnego zbiornika wodnego. Dopingowani przez widzów jacy się zebrali by obserwować zanurzenie, w tym przez burmistrza miasta jędrzejowa Marcina Piszczka, który ze swoją puszką na datki patrolował zalew oraz park miejski zbierając łącznie 1272,66 złotych, dziarsko wskoczyli do wody. Spędzili w niej dobrych kilkanaście minut w deszczu i silnym wietrze, z kaczkami spacerującymi za nimi po nadal oblodzonym częściowo zalewie.

W międzyczasie w galerii można było zapoznać się bliżej z wnętrzami pojazdów strażackich. W godzinach popołudniowych można było skorzystać z konsultacji z dietetykami z Naturhouse na ich stoisku i zobaczyć jak na żywo rysuje pan Zbigniew Kasprzak, który w zamian za datki na wsparcie WOŚP wykonywał wybrane krajobrazy i zabytki ziemi jędrzejowskiej. Na scenie w galerii, przy której odbywały się licytacje, oprawę muzyczną zapewniło znane w Jędrzejowie duo DJ Mike F & Dev J- Michał Faryna i Michał Szczerba. Na chętnych czekał także poczęstunek, ciasta, naleśniki i wypieki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Podchojny, KGW Diament oraz Ochotniczą Straż Pożarną Kanice.

 

Godzina 16:40 oznaczała oficjalne rozpoczęcie finału orkiestry w Centrum Kultury w Jędrzejowie na którego scenie w budynku odbywały się występy artystów jędrzejowskich i nie tylko. Imprezę poprowadziła Karolina Jarosz. Na scenie centrum wystąpili: Mała Akademia Śpiewu, DJ Stadomski Perkusja, Bartek Leśniewski, EKS-Tremum, Zespół Muzyczny Michałek. Swoje umiejętności pokazali również Zespoły Taneczne Parada , Aleksandra Łoboda z tańcem salsa, Monika Putowska-Kulińska wraz ze swymi podopiecznymi w zumbie i, już nie w tańcu, bokserzy z klubu sportowego ArMMAgedon, który wkrótce będzie mieć swoje otwarcie w Jędrzejowie.

W trakcie występów na rzecz orkiestry starosta powiatu jędrzejowskiego Paweł Faryna uroczyście przekazał czek o wysokości 3,500 złotych od pracowników starostwa powiatowego. Burmistrz miasta Jędrzejów przekazał w imieniu pracowników urzędu miasta czek o wysokości 2000 złotych.

Zwieńczeniem 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o godzinie 20 było nieco inne niż zwykle tradycyjne Światełko do Nieba. Z uwagi na złą pogodę nie mogło się ono odbyć normalnie więc jędrzejowski sztab WOŚP postanowił improwizować swoimi własnymi światełkami, w postaci latarek w telefonach.

Partnerami 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jędrzejowie byli: Urząd Miasta Jędrzejów, Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie, Centrum Kultury w Jędrzejowie, KOWAL Projektowanie i usługi ogrodnicze Wojciech Kowalski, C.H. Sekunda.

Źródło: echo dnia 

 

 

Post Author: Tomasz Osiński