27. Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych w Małogoszczu. Mnóstwo emocji i pięknych występów.

W sobotę, 22 kwietnia, w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu odbyły się 27. Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych. Na parkiecie wystąpiło ponad 1500 tancerzy z całego kraju. Były łzy radości, wzruszenia oraz mnóstwo ciężkiej pracy.

27. Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych w Małogoszczu

W tegorocznej edycji Ogólnopolskich Konfrontacji Zespołów Tanecznych wzięło udział 71 formacji tanecznych: około 1500 tancerzy, między innymi z Warszawy, Jastrzębia Zdroju, Dębic, Ostrowca Świętokrzyskiego, Radomia, Kielc.

Tancerze na parkiecie hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu zaprezentowali 80 choreografii w różnych stylach tańca: taniec nowoczesny, show dance, jazz dance i modern dance oraz inne formy w poszczególnych kategoriach wiekowych: do lat 8, 9-12 lat, 13-15 lat, powyżej 16 lat oraz 30+.

Zmagania tancerzy oceniało profesjonalne jury, które spośród formacji wyłoni zdobywców Grand Prix, złotych, srebrnych, brązowych laureatów. Podczas konfrontacji przyznana została również nagroda główna dla najlepszego zespołu bez względu na kategorie taneczną i wiekową. Fundatorem nagrody jest Jacek Patyk – dyrektor Cementowni Małogoszcz Lafarge.

Wielkim sukcesem mógł się cieszyć zespół Mała Parada 2 z Centrum Kultury w Jędrzejowie. W ich ręce trafiło Grand Prix w kategorii do lat 8. – Zespół w takim składzie działa tylko trzy lata i jest dopiero po raz drugi na konkursie. Treningi trwały praktycznie cały rok, to są dzieci, które mają 8 lub mnie lat i trzeba taką gromadkę opanować. Ale opłaciło się. Jest wielka radość, ale nie osiadamy na laurach tylko kontynuujemy naszą ciężką pracę – mówi Paulina, instruktor zespołu.

Organizatorami 27. edycji wydarzenia byli: Dom Kultury w Małogoszczu, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu, Stowarzyszenie Artystyczne Kaprys, Stowarzyszenie Artystyczno-Sportowe Feniks.

Źródło: Echo Dnia