Szopki zostały nagrodzone [4.02.2022]


Źródło: Echo Dnia.

Jędrzejów, 4.02.2022

Mateusz Zapart internet@echodnia.eu

W sobotę, 29 stycznia uroczyście wręczono nagrody i podarunki dla młodych twórców, których ręcznie wykonane piękne szopki przez ostatnie tygodnie ozdabiały hol główny Centrum Kultury w Jędrzejowie. W konkursie na „Jędrzejowskie Szopki Bożonarodzeniowe” wzięło udział kilkadziesiąt uczniów przedszkoli i szkół z terenu powiatu.

Konkurs i wystawę szopek zorganizowało Centrum Kultury w Jędrzejowie wraz z Muzeum imienia Przypkowskich w Jędrzejowie. Każdy z uczestników składał w Centrum Kultury po jednej pracy wykonanej ręcznie, dowolną techniką. W pracach użyto przede wszystkim naturalnych materiałów takich jak drewno, tkaniny, papier, plastelina oraz to co można było znaleźć w gospodarstwach domowych.

Nagrodzone zostały szopki: grupy „Misie”, „Biedronki” i „Koniczynki” przedszkola „Karolinka” w Jędrzejowie, uczniów szkoły w Miąsowej: Stanisława Grabalskiego, Olgi Ostrowskiej, Roberta Matyja, Eryka Ślizowskiego, Kacpra Olszaka, Leny Świecy z rodzicami, Franciszka Ferenca, Marii Gołuckiej i dziadka Franciszka; uczniów szkoły w Brześciu: Marcela Krzyżyka, Jakuba Babińskiego, Mikołaja Tarapacza; klasy I i II i oddziału przedszkolnego szkoły w Jasionnie; Amelii Pawlusek ze szkoły w Korytnicy; uczniów szkoły w Sędziszowie: Filipa Koniecznego, Tomasza Zająca, Laury Abramowskiej, Jakuba Rusaka, Jana Szymczyka, Dawida Nowaka, Karola Mierzwińskiego, Aleksandrę Michałek, Dawida Smolarka, Szymona Kotarskiego, Julii Piaseckiej; uczniów szkoły w Wodzisławiu: Magdaleny Wareckiej, Michała Żołtaka, Daniela i Bartosza Mołas, Ingi Wójcik, Natalii Roter, Błażeja Bąka; Faustyny Sornat ze szkoły w Małogoszczu; uczniów z Nagłowic – Kingi Adamskiej, Pauliny Kisiel, Agaty Jachimowskiej; uczniów z Słupi – Theo Nowak i Emilii, Anastazji Chaberskiej; uczennicy szkoły w Tarnawie – Julii Czekaj; ucznia szkoły numer 3 w Jędrzejowie – Franciszka Bełdowskiego; Zofii Lelonek ze szkoły w Oksie; ośrodka w Zielonkach; uczniów z Węgleszyna: Dawida Waluskiewicza, Amelii, Jakuba i Pauliny Zawłockich, Wiktorii Ciesek; uczniów z Mokrska: Magdaleny Gruszki, Mileny Chai; uczniów klasy IV szkoły w Imielnie; uczniów z Pawłowic: Szymona Barana, Aleksandry Gryń, Aleksandry i Adama Bielak, Michała Skrzypca.

Najlepsze prace zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi w postaci materiałów plastycznych, puzzli i książek

Jury przyznało też wyróżnienia.

Szopki oceniali: Jerzy Straszak, dyrektor Centrum Kultury Jędrzejów, Jan Przypkowski, dyrektor Muzeum im. Przypkowskich, Ojciec Jakub Zawadzki, Artur Smerkowski, plastyk Centrum Kultury, Anita Łukasik, plastyk Centrum Kultury oraz Krzysztof Nowak, plastyk.

Najlepsze prace zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi w postaci materiałów plastycznych, puzzli i książek. Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na każdego z uczestników czekały również słodkie upominki oraz możliwość wzięcia udziału w seansie filmowym zaraz po otrzymaniu nagród.

 

 

 

 

 

Post Author: Tomasz Osiński