Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek

 

Wyjątkowy i magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia stał się dla Centrum Kultury w Jędrzejowie inspiracją do stworzenia równie magicznego i niepowtarzalnego konkursu, podczas którego prezentowane są najpopularniejsze kolędy i pastorałki. „Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek” to inicjatywa, łącząca w sobie tradycyjny zwyczaj kolędowania z niesamowitymi aranżacjami znanych pieśni. W ramach Konkursu Kolęd i Pastorałek, muzyka wprawi nas w cudowny nastrój, elektryzującą atmosferę świąt, której towarzyszą charakterystyczne przygaszone światła, łagodne dźwięki oraz niepowtarzalna atmosfera.

Program konkursu oparty jest na tradycyjnych kolędach polskich. Całości dopełniają najpiękniejsze utwory świąteczne. Ekscytująca mieszanka łącząca w sobie brzmienie tradycyjnej muzyki ludowej, z klasycznym brzmieniem przeniesie słuchacza w najpiękniejsze regiony muzycznego świata kolęd, pełnego radości, ekscytacji i muzycznych uniesień, a ponad wszystko w świąteczny radosny nastrój.

 

W roku 2018 w XXV Świętokrzyskim Konkursie Kolęd i Pastorałek Włoszczowa 2018
Eliminacje Regionalne Jędrzejów 21 stycznia o godz. 11:00 Centrum Kultury w Jędrzejowie wzięło udział:

  1. Zespół ARS z Sędziszowa
  2. Solistka NATALIA RYŚ z Sędziszowa
  3. Solistka AGATA FUGAT z Sędziszowa
  4. Solistka ZUGMUNT WIŚNIEWSKI Ćmińsk-Wyrowce
  5. KGW ŚWARNE KAKONIANKI Bieliny
  6. Zespół Śpiewaczy MAKOSZANKI Bieliny
  7. Zespół Śpiewaczy ECHO ŁYSICY Bieliny
  8. Zespół Ludowy KWILINIEC z Kwilina
  9. Zespół Śpiewaczy DALMARJANKI z Daleszyc
  10. Zespół Śpiewaczy MÓJCZANKI z Daleszyc
  11. Męski Zespół Śpiewaczy KUMOTRY z Daleszyc
  12. Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza Daleszyce
  13. Zespół Śpiewaczy SUKOWIANKI ZNAD LUBRZANKI Daleszyce
  14. Miejsko-Gminny Chór MICHAEL z Daleszyc
  15. Koło Gospodyń Wiejskich z Leszczyn
  16. KGW SKORZESZYCE
  17. Gminne Koło Gospodarzy z Górna
  18. Zespół Ludowy JAWORZANKI Jaworze
  19. Zespół WESOŁE KUMOSZKI gm. Nowa Słupia
  20. Solistka ELŻBIETA BROŻYNA gm. Nowa Słupia
  21. Koło Gospodyń Wiejskich CIEŚLANECZKI – Cieślo
  22. Zespół Śpiewaczy CHEŁMOWIANKI Rudki
  23. MODRZEWIANKI Nowa Słupia
  24. Grupa Śpiewacza sekcji nauczycieli i emerytów w Chęcinach
  25. Solista STEFAN WYCZYŃSKI z Lubczy
  26. Zespół MOZGAWIANIE z Wodzisławia
  27. solista ROMAN SOKOŁOWSKI z Wodzisławia
  28. Solistka STANISŁAWA ŻĄDECKA Siedlce
  29. Zespół Ludowy KORYTNICZANKI Korytnica
  30. Zespół Obrzędowo-Śpiewaczy KOWALANKI – Nowiny
  31. Zespół Ludowy SZEWCZANKI Nowiny
  32. Zespół Śpiewaczy BOLECHOWICZANIE – Nowiny
  33. Chór NOWINA Nowiny
  34. Zespół Ludowy SWOJAKI ze Strawczyna
  35. Zespół Śpiewaczy BOCHENIANKI z Małogoszcza
  36. Solistka ZOFIA WILK z Małogoszcza
  37. Solistka EMILIA KĘDRA z Pińczowa
  38. Solistka JUSTYNA LACHOWICZ z Pińczowa
  39. WOLANIE SPOD ŁYSICY Nowa Słupia
  40. Stowarzyszenie DĄBROWA Dąbrowa Górna
  41. Zespół pieśni i tańca FURMANI gm. Bodzentyn
  42. Zespół MIEJSKA GÓRA gm. Bodzentyn
  43. Zespół Śpiewaczy IGNACOWIANKI z Ignacówki
  44. Zespół Śpiewaczy BARCZANKI Ciekoty
  45. Zespół Śpiewaczy DĄBROWIANKI Ciekoty
  46. Zespół Śpiewaczy DOLINANKI Ciekoty
  47. Zespół Wokalny GOLICA Ciekoty
  48. Zespół NOWE MASŁOWIANKI Ciekoty
  49. Zespół Śpiewaczy KOPCOWIANKI Ciekoty
  50. Zespół Folklorystyczny BRZEZINIANKI z Morawicy
  51. Zespół Śpiewaczy NIDZIANECKI
  52. Zespół Folklorystyczny DROCHOWIANIE z Morawicy
  53. Solistka MONIKA WALAS Korczyn
  54. Zespół BLUE VOICE z Kielc
  55. Solistka ANNA POLAŃSKA z Kielc
  56. Solista ARKADIUSZ SOLARZ z Kielc

 

Rada Artystyczna spośród 50 uczestników nominowała do udziału w Finale:

  1. Zespół Wokalny GOLICA Ciekoty
  2. Zespół ARS z Sędziszowa
  3. Zespół BLUE VOICE z Kielc
  4. Solistka ANNA POLAŃSKA z Kielc
  5. Solistka NATALIA RYŚ z Sędziszowa
  6. Solistka AGATA FUGAT z Sędziszowa
  7. Solista STEFAN WYCZYŃSKI z Lubczy
  8. Zespół Śpiewaczy ECHO ŁYSICY Bieliny
  9. Zespół Ludowy SZEWCZANKI Nowiny
  10. Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza Daleszyce
  11. Koło Gospodyń Wiejskich z Leszczyn 
  12. Zespół Śpiewaczy DĄBROWIANKI Ciekoty
  13. Zespół Śpiewaczy BOLECHOWICZANIE – Nowiny
  14. Zespół Śpiewaczy CHEŁMOWIANKI Rudki

Protokół z obrad Rady artystycznej