Wielopokoleniowy koncert w Centrum Kultury w Jędrzejowie. Artystyczny finał Narodowego Święta Niepodległości.

11 listopada, w sobotę w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbył się wielopokoleniowy koncert w którym udział wzięły różne artystyczne ugrupowania pochodzące z regionu. Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości przygotowano piękny występ, który zwieńczył tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Jędrzejowie. Zobaczcie zdjęcia.

Koncert i widowisko muzyczno-poetyckie „#Polskie drogi do…” na scenie Centrum Kultury w Jędrzejowie zgromadził aż cztery pokolenia artystów, którzy zaprezentowali się przed liczną publicznością. Mieszkańcy wysłuchali piosenek oraz pieśni patriotycznych i wierszy w wykonaniu lokalnych artystów zarówno tych młodych ciałem, jak i tych młodych duchem.

– Po 123 latach, po tym jak wiele krwi zostało przelane by odzyskać wolność, wreszcie udało się ją odzyskać. Dlatego staramy się by co roku ten dzień przywoływać i przypominać tę historię. Dzisiaj na szczęście nie musimy walczyć, dzisiaj powinniśmy stać wszyscy razem. I to również przyświecało autorowi scenariusza i reżyserowi dzisiejszego widowiska: wspólnota, bo ona powinna stać się naszym najważniejszym celem. Stójmy razem dla Polski, dla siebie nawzajem i naszej przyszłości. Nasz naród przetrwał dzięki kulturze, ludzie aktywni na przestrzeni różnych pokoleń wpajali młodym miłość do polskiego języka, literatury, muzyki i sztuki. Kultura ma moc przetrwania narodów i moc jednoczenia. Na scenie Centrum Kultury, jak jeszcze nigdy w tych murach, za chwilę piękne widowisko złożone z wielu pokoleń jędrzejowian – rozpoczęła koncert, Urszula Lubczyńska-Gładka, prowadząca tego widowiska.

W tym wieczornym wydarzeniu artystycznym wystąpił zespół wokalny „Radośni Seniorzy” działający przy Dziennym Domu „Senior+” w Jędrzejowie, soliści Ogniska Muzycznego z Centrum Kultury, zespół wokalny Sekcji Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Klubie Nauczyciela w Jędrzejowie oraz artyści z Małej Akademii Śpiewu i Teatru Młodego Aktora. Swój debiut na scenie tego dnia przeżyła nowa formacja teatralna, która również powstała przy jędrzejowskim Centrum Kultury: formacja teatralna „Si Senior”. Podczas występu na akordeonie zagrał także Dariusz Adamczyk, a koncert prowadziła Urszula Lubczyńska-Gładka.

Widowisko przygotowali Małgorzata Piszczek, której głosu można było wysłuchać podczas koncertu, oraz Ireneusz Ślusarczyk.


Źródło: ECHO-DNIA