Wernisaż wystawy „Moja Prezentacja” oraz pierwszy pokaz aparatów fotograficznych z Jadownik Mokrych w Centrum Kultury w Jędrzejowie

Źródło: www.jedrzejow.naszemiasto.pl

Wernisaż wystawy "Moja Prezentacja" oraz pierwszy pokaz aparatów fotograficznych z Jadownik Mokrych w Centrum Kultury w Jędrzejowie.
Wernisaż wystawy „Moja Prezentacja” oraz pierwszy pokaz aparatów fotograficznych z Jadownik Mokrych w Centrum Kultury w Jędrzejowie. Muzeum imienia Przypkowskich
 

 
W piątek, 11 czerwca późnym popołudniem odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pod tytułem „Moja Prezentacja” oraz pierwszy publiczny pokaz aparatów fotograficznych z Jadownik Mokrych. Wszystko to goście mogli i nadal mogą zobaczyć w Centrum Kultury w Jędrzejowie. Wieczór otworzyli dyrektor Centrum Kultury Józef Straszak oraz dyrektor Muzeum imienia Przypkowskich Jan Przypkowski.
 
 

Wystawa fotograficzna „Moja Prezentacja” to jedna z wystaw zorganizowanych w ramach XXIV Ogólnopolskiego Przeglądu Fotograficznego „Ponidzie 2020”. Wyjątkowo, wernisaż odbył się w Centrum Kultury w Jędrzejowie, a nie Muzeum imienia Przypkowskich, ponieważ z powodu długo trwającego lockdownu, w muzeum zrobił się swoisty „korek wystaw”.

W wernisażu uczestniczyło wiele osób, przede wszystkim miłośników fotografii i sztuki oraz sami twórcy i artyści.

Podczas piątkowego spotkania, goście mogli również po raz pierwszy zobaczyć wystawę aparatów fotograficznych oraz sprzętu fotograficznego, który kilka tygodni temu podarowano Muzeum imienia Przypkowskich w Jędrzejowie. Niektóre z nich trafią pod skrzydła Centrum Kultury w Jędrzejowie. Aparaty i sprzęt można było oglądać zza specjalnych, szklanych gablot.

Wystawa będzie dostępna dla widzów do 11 lipca.

Post Author: Tomasz Osiński