W Jędrzejowie odbyły się eliminacje 29. Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Kogo usłyszymy w finale?

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach już po raz 29. organizuje Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek. W niedzielę, 15 stycznia w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyły się eliminacje rejonowe. Do tegorocznej edycji konkursu w Jędrzejowie stanęli wykonawcy z siedmiu powiatów.

15 stycznia, w niedzielę w sali widowiskowej Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyły się eliminacje rejonowe 29. Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. W tegorocznej edycji konkursu do rywalizacji o udział w przesłuchaniach finałowych walczyło aż 32 wykonawców z siedmiu powiatów: jędrzejowskiego, kieleckiego, staszowskiego, buskiego, kazimierskiego, pińczowskiego i włoszczowskiego.

Rada artystyczna z Wojewódzkiego Domu Kultury w składzie: Michał Stachurski, Tomasz Bracichowic i Radosław Pach, do finału zaprosiła następujących wykonawców:

 1. Zespół wokalno-instrumentalny ?Jaśmin?
 2. Zespół Pieśni i Tańca ?Morawica?
 3. Zespół Śpiewaczy ?Sukowianki znad Lubrzanki?
 4. Zespół Ludowy ?Bolechowiczanie?
 5. Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza
 6. Zespół Śpiewaczy ?Marzyszanki?
 7. Zespół Śpiewaczy ?Modrzewianki?
 8. Solistka Barbara Leśniewska
 9. Solista Jakub Korban
 10. Solistka Maria Wieleńska
 11. Solistka Sylwia Lasota
 12. Solistka Wiktoria Basiak
 13. Solistka Marika Kowalska

Finał 29. Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek odbędzie się 22 stycznia o godzinie 14 w sali widowiskowej Domu Kultury we Włoszczowie.

Celem konkursu jest popularyzacja kolęd i pastorałek oraz kontynuowanie tradycji bożonarodzeniowych związanych ze wspólnym śpiewem kolęd. Świętokrzyski konkurs zachęca także lokalnych artystów do rozpowszechniania staropolskich pieśni i kolęd oraz poszukiwań zapomnianych utworów w dawnych śpiewnikach.

Źródło: ECHO DNIA