Uroczysty wernisaż wystawy „Malarstwo Krzysztofa Nowaka” w Centrum Kultury w Jędrzejowie

W piątek, 15 lipca w Jędrzejowskim Centrum Kultury odbyło się uroczyste otwarcie nowej wystawy obrazów pod tytułem „Malarstwo Krzysztofa Nowaka”. Na holu głównym oraz „pod kolumnami” na pierwszym piętrze Centrum pojawiły się obrazy pochodzącego z Wodzisławia artysty, Krzysztofa Nowaka.

Na początek dyrektor Centrum Kultury Józef Straszak powitał wszystkich zebranych gości, pośród których znaleźli się między innymi starosta powiatu Jędrzejowskiego Paweł Faryna wraz z wicestarostą Marią Barańską. W swojej przemowie nawiązał on do historii malarza, Krzysztofa Nowaka, jego związków z powiatem jędrzejowskim, z którego pochodzi i o wpływie, jaki to miało na jego działalność artystyczną. Prace artysty są często owocem inspiracji lokalnymi widokami lub wręcz krajobrazy te są przelewane na płótno, jak miało to miejsce na przykładzie jednego z obrazów przedstawiającego Archiopactwo Cystersów w Jędrzejowie.

Na pamiątkę tego wernisażu, Centrum Kultury przygotowało dla pana Krzysztofa pamiątkową książkę z dedykacją dla niego od dyrektora centrum oraz koleżanek i kolegów malarzy i artystów z ziemi jędrzejowskiej.

Pan Krzysztof Nowak to artysta pochodzący z Wodzisławia. . Pierwsze z jego obrazów powstawały już w latach 70 -tych. Jest członkiem grupy twórczej „Sędziwoje”. Działacz „Sceny Ludowej”. Częsty uczestnik przeglądów plastycznych i wystaw zbiorowych. Od 20 lat związany jest z „Klubem Twórców Ziemi Jędrzejowskiej” działającym przy Centrum Kultury w Jędrzejowie, założonym przez ś.p. Ryszarda Kasperka. Malarz aktywnie uczestniczy w wielu plenerach malarskich jakie są organizowane na terenie województwa świętokrzyskiego: Plenery Małogoszcz, Plenery Włoszczowa oraz Plenery „Wierna” w Jędrzejowie.

Źródło: ECHO-DNIA