EKS-tremum I

Opiekun formacji – Sebastian Sipa.

Kontakt medialny i organizacyjny: Iwona Jeżewska.

kontakt: ekstremum.ck.jedrzejow@gmail.com

facebook: www.facebook.com/eks.tremum

 

Historia EKS-tremum I

Formacja Taneczna EKS-tremum powstała we wrześniu 2008 r. Początkowo, w latach 2008-2010 zespół tworzył jedną grupę, którą tworzyli tancerze w wieku 8 – 18 lat. Pierwszym choreografem i instruktorem była Katarzyna Skrzyniarz – ówczesna solistka i pedagog Kieleckiego Teatru Tańca. Szybko okazało się, że p. Kasia jest niezwykle utalentowanym choreografem.

Większość tancerek, ponieważ początkowo Formacja zrzeszała tylko dziewczęta, posiadała już doświadczenie taneczne, dlatego świetne pomysły i skuteczne treningi szybko zaowocowały ciekawymi i niezwykle ekspresyjnymi układami scenicznymi. Już pierwszy z nich pt.: “Piraci” okazał się sukcesem i postawił Formację kilkakrotnie na podium. Pierwszy, premierowy występ z w/w choreografią, podczas którego mieszkańcy naszego miasta mogli zobaczyć nową grupę odbył się podczas Dni Jędrzejowa w 2009r. Drugą udaną choreografią okazał się układ pt. “Z życia gwiazd“, który również podbijał serca publiczności i jurorów.

Formacja szybko zdobyła rzeszę miłośników, a także uczestników, dlatego została utworzona druga grupa wiekowa – EKS-tremum II, do której należą dzieci od 7 do 11 lat. Jednocześnie z rozdziałem Formacji, do ekipy dołączył Tomasz Pietrzykowski – tancerz, koryfej Kieleckiego Teatru Tańca, instruktor akrobatyki sportowej. Od tego momentu praca w starszej, zaawansowanej grupie EKS-tremum I nabrała ogromnego tempa i zaowocowała w każdym kolejnym sezonie tanecznym wieloma sukcesami i nagrodami na scenach nie tylko krajowych, ale też międzynarodowych. Pani Kasia i Pan Tomek przygotowali grupę do uczestnictwa w Międzynarodowych Mistrzostwach Tańca Dance World Cup, do którego krajowe eliminacje odbywają się w Krakowie. Jak się okazało choreografia pt. “Outsiders” oraz przygotowanie grupy było tak dobre, że dziewczęta zakwalifikowały się do światowego finału tych Mistrzostw. Po raz pierwszy, wyjechały do Austrii, do małego, pięknego górskiego miasteczka Villach w 2012r. Tam, w trudnej rywalizacji z profesjonalnymi szkołami tańca z całego świata zdobyły VIII miejsce w swojej kategorii. W DWC Formacja brała udział jeszcze dwukrotnie – w 2013r. W Brighton w Anglii oraz w 2015r. W Bukareszcie w Rumunii, ponownie zajmując VIII miejsce. W Brighton dziewczęta zatańczyły wspaniałą, poruszającą, bardzo trudną technicznie choreografię Pani Kasi pt. “W pętli“.

Na arenie międzynarodowej Formacja walczyła o podium również w 2016r. Tym razem miała bardzo trudne zadanie, bowiem próbowała sił w całkowicie nowym stylu tańca, rzadko spotykanym jeszcze w Polsce. To cheer, znany szerokiej publiczności głównie z występów amerykańskich grup cheerleadingowych. Sezon 2015/2016 zaowocował tytułem Vicemistrza Polski w kategorii freestyle pom, czym grupa zakwalifikowała się do światowego finału w Orlando w USA oraz do Mistrzostw Europy European Cheerleading Championships. Nie udało się zdobyć środków na wyjazd do Stanów, ale Formacja wzięła udział w Mistrzostwach Europy ECU, w Wiedniu w Austrii. Chociaż nie stanęła na podium, to jednak doświadczenie zdobyte w zawodach sportowych było niezwykle cenne.

W latach 2013-2015,  choreografem została Patrycja Wojtasik, tancerka KTT, której taneczną domeną jest hip-hop. Przed grupą stanęło kolejne wyzwanie. W miejsce trenowanej techniki tańca jazzowego, modern-jazzowego, lyrical-jazzowego, tańca klasycznego i nowoczesnego, tancerki musiały zmierzyć się z całkowicie odmienną techniką. Szybko jednak okazało się, że i w tej dziedzinie tańca odniosły sukces – to właśnie hip-hopowym układem “Black&White” zajęły VIII miejsce w DWC 2015 w Rumunii, zdobyły Grand Prix IV Otwartego Turnieju Tańca w Pińczowie oraz wiele nagród i wyróżnień w krajowej rywalizacji.

W sezonie tanecznym 2015/2016 Formacja ćwiczyła cheer, ale też jazz pod okiem Sylwany Mazur – choreografa, instruktora tańca oraz międzynarodowej sędziny IDO, właścicielki szkoły tańca Perfecta Dance w Kielcach. Współpraca ze szkołą Sylwany oraz Fundacją Perfecta zaowocowała między innymi: dwukrotnym tytułem Mistrza Polski w Mistrzostwach Cheerleader oraz dwa II miejsca w Turnieju Open International Polish Cup w Karczewie.

Obecnie, od października 2016 roku Formacja powróciła do najbliższej sobie formy tańca czyli do tańca nowoczesnego, współczesnego, modern, modern-jazzowego. Zajęcia prowadzi choreograf, instruktor tańca, a także czynny tancerz Kieleckiego Teatru Tańca Kamil Zdańkowski.

Formacja od lat godnie reprezentuje nasze miasto w kraju i na świecie. Bierze udział w różnych imprezach organizowanych przez CK i władze miasta, ale też na zaproszenie różnych instytucji. Dwukrotnie już reprezentowała naszą gminę w Reichenbach in Vogtland w Niemczech – podczas obchodów 800-lecia gminy Reichenbach oraz 25 rocznicy zjednoczenia Niemiec. Za swoją działalność została uhonorowana statuetką “Jędrzejowianina Roku 2013” a także nominowana do nagrody “Złote gryfy” w 2015r.

Swoją działalnością taneczną zespół wpiera również ciekawe inicjatywy takie jak: Szlachetna Paczka, WOŚP, Jędrzejowska Liga Futsalu, Fundacja Miśka Zdziśka oraz wspomaga tańcem wiele  pikników i festynów poświęconych zbiórkom na ważne cele społeczne.

EKS-tremum I (obecny skład):

 1. Grzybczyk Karolina
 2. Jeżewska Katarzyna
 3. Kopeć Daria
 4. Krawczyk Julia
 5. Krzysztofik Kornelia
 6. Kudzia Zuzanna
 7. Piasecka Martyna
 8. Koncewicz Milena
 9. Smorąg Zuzanna
 10. Wojtachnio Mikołaj
 11. Wojtanowska Julia
 12. Zgryza Aleksandra
 13. Żal Klaudia

 

Osiągnięcia EKS-tremum I

2010 r.
 • 24 kwietnia 2010 r. – “Piraci“, III miejsce, Brązowy Laureat w XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Młodzieżowych w Małogoszczy. 
 • 9 maja 2010 r. – “Piraci“, III miejsce w VI Festiwalu Tańca Nowoczesnego “Tańcząc w jasnościach” w Tarnowskich Górach. 
 • 6 czerwca 2010 r. – “Piraci“, udział w finale i wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych “Rytmiczne Pląsy” w Skarżysku Kamiennej. 
2011 r.
 • Suchedniów 2011, VI Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych: układ “Piraci” – I miejsce w kategorii “Inscenizacja Taneczna 14-16 lat”, układ “Z życia gwiazd” – II miejsce w kategorii “Taniec Nowoczesny 14-16 lat”
 • Małogoszcz 2011 – XVII Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych: układ “Z życia gwiazd“- II miejsce “Srebrny Laureat” w kategorii 12-15 lat
 • 12 czerwca 2011 r. – IX Świętokrzyskich Konfrontacjach Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych o Grand Prix Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. “Z życia gwiazd” – III miejsce w kategorii “Inne formy taneczne do lat 15”
 • Piraci” – II miejsce.
 • 22 października 2011 r. – X Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych “Taneczne Wiktorie” w Głownie – Wyróżnienie w kategorii Taniec Współczesny 13-16 lat.
2012 r.
 
 • 10 marca 2012 Kraków – eliminacje do Międzynarodowych Mistrzostw Tańca – Dance World Cup 2012.  “Outsiders” Dziewczęta zakwalifikowały się do finału Mistrzostw, z drugą lokatą 85 punktów.
 • 28 kwietnia 2012 r. – VII Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych Suchedniów 2012, “Outsiders” –  III miejsce w kat. “inne formy tańca powyżej 16 lat. 
 • 01 lipca 2012 r. – Outsiders” – Villach w Austrii, finał Światowych Mistrzostw Tańca Dance World Cup 2012. kategoria JGM (Junior Group Modern, Contemporary Dance – taniec nowoczesny)- VIII miejsce z wynikiem 78pkt, 
 • 27 października 2012 r. – XI Przegląd Zespołów Tanecznych “Taneczne Wiktorie” w Głownie. Kat. 13-16 lat, Outsiders” – III lokata.

2013 r.

 • 09 marca 2013 r. – “W pętli”, Krajowe eliminacje do ogólnoświatowego konkursu tanecznego Dance World Cup 2013. – 85 pkt na 100 możliwych, dzięki czemu uplasowały się na pierwszym miejscu w swojej kategorii Junior Group Modern i zakwalifikowały się do finału mistrzostw świata
 • 20 Kwietnia 2013 r. – XIX Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne, Małogoszcz 2013. “W pętli” – II miejsce , tytuł Srebrnego Laureata XIX Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych, Małogoszcz 2013.
 • 12 maja 2013 r.  “W pętli” – XI Świętokrzyskie Konfrontacje Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych, WDK, w Kielcach. I miejsce w kategorii “Inne formy tańca” do lat 15 i zakwalifikowała się do XIII Ogólnopolskiego Sabatu Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych o ,,Złotą Miotłę Baby-Jagi”.
 • 26 maja 2013 r. – VII Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego “Tańcząc w jasnościach” w Tarnowskich Górach: “W pętli – I miejsce w kategorii freestyle “Tancerze 12-15 lat”, “Outsiders” – nagroda publiczności VII Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Nowoczesnego “Tańcząc w jasnościach 2013”. 
 • Tancerka starszej grupy – Alicja Sipa otrzymała indywidualne wyróżnienie “za osobowość sceniczną”, nagrodzoną oddzielną statuetką i dyplomem.
 • 2 czerwca 2013 r Formacja EKS-tremum została uhonorowana statuetką “Jędrzejowianina Roku 2013” w dziedzinie artystycznej, przyznaną przez Kapitułę Konkursową 
 • 04 lipiec 2013 ” “W pętli”, Dance World Cup 2014, Brighton w Anglii ” VIII miejsce w kat. Junior Group Modern, Contemporary Dance, z wynikiem 85,33pkt. .
2014 r.
 • XX Jubileuszowe Konfrontacje Taneczne Małogoszcz, 2014, “Follow me” – wyróżnienie XX OKT w kategorii wiekowej powyżej 15 lat.
 • 17 maj 2014, – Puchar Polski w Tańcu Nowoczesnym, Trendy Dance Cup 2014, Pawłowice, Street Dance Show, Formacje, powyżej 16 lat. – “Follow me”, III miejsce, Modern, Formacje powyżej 16 lat. – “W pętli” – II miejsce, Nominacja do udziału w 41 w HFKMS w Kielcach.
 • lipiec 2014 r. – udział w 41 Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, Kielce 2014 r w konkursie o Złotą Jodłę. Pierwsze miejsce i Złota Jodła w kategorii Inne formy tańca grupa starsza za choreografię “W pętli”
 • 28 listopad 2014 r. – XIII Przegląd Zespołów Tanecznych “Pasikonik”, Mielec 2014. Choreografia Patrycja Wojtasik “Black & White” oraz “Follow me”, II miejsce w kat. Taniec Nowoczesny 13-16 lat.

2015 r.

 • 14 marzec 2015 r. – Krajowe Eliminacje do Dance World Cup 2015 r. Układ “Black&White” w choreografii Patrycji Wojtasik, 82 pkt, I-sza lokata w kategorii JGH (Junior Group Hip-Hop & Street Dance) oraz zakwalifikowanie się do światowego finału DWC 2015 w Rumunii.
 • 25 kwietnia 2015 r. – XXI Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych Małogoszcz 2015 – Układ “Black&White” w choreografii Patrycji Wojtasik –  II miejsce Srebrny Laureat w kat. Taniec Nowoczesny pow. 15 lat. 
 • 7 czerwca 2015 r. – Ogólnopolski Konkurs Tańca “RHTYM&STYLE” – Układ “Black&White” w choreografii Patrycji Wojtasik – III miejsce w kategorii STREET DANCE pow. 15 lat
 • 19 czerwiec 2015 – II Międzynarodowy Turniej Salsy Latino Festiwal 2015, Jędrzejów – I miejsce w kat. “Inne formy tańca” pow. lat 16, choreo Patrycja Wojtasik, “Black&White”
 • 01 lipiec 2015 ” Układ “Black&White” w choreografii Patrycji Wojtasik,  Bukareszt 2015, kategoria: Junior Group Hip-hop & Street Dance ” VIII miejsce  z wynikiem 86,5 pkt. .
 • 25 październik 2015 – Mistrzostwa Open Polish Dance Cup, Busko 2015. Złoto w kategoriach: jazz małe grupy 16+ układ Alter ego, chor. Bartek Łącki, hip-hop formacje 16+ układ Black&White, chór. Patrycja Wojtasik, hip-hop duety 16+ Katarzyna Dominika Szyrmer i Julia Kwiecień, Solówkach hip-hop 16+; złoto Julia Grabowska, srebro Julia Chudzik, 
  brąz Kasia Jeżewska

2016 r.

 • 2 kwietnia 2016 r Mistrzostwa Polski Cheerleader, Karczew k/Warszawy.
  Dwa tytuły Mistrza Polski – w kat. Hip-hop zespoły senior 14-29 lat oraz Jazz zespoły senior 14-29 lat. W kategorii Freestyle Pom zespoły senior 14-29 lat zdobyłyśmy tytuł Vicemistrza Polski 2016. Kwalifikacja do Mistrzostw Świata w Orlando w USA oraz do Mistrzostw Europy ECU European Cheerleading Championships, Wiedeń 2016, w Austrii.
 • 3 kwietnia 2016 r. IV Otwarty Turniej Tańca, Pińczów 2016
  I miejsce – układ pt. “Cheer”, chor. Małgorzata Wrońska, I miejsce układ pt. “Jazz”, chor. Sylwana Mazur oraz Grand Prix Turnieju – układ “Black&White”, chor. Patrycja Wojtasik
  Osiągnięcia w tańcach solowych:
  Taniec Nowoczesny, solo pow. 15 – III miejsce brąz – ex aequo Julia Chudzik “Chuda” i Julia Grabowska “Grabo”
  Show Dance, solo. pow. 15 lat – II miejsce Daria Kopeć.
 • 23 kwietnia 2016 – XXII  Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne, Małogoszcz 2016. Srebrny Laureat Konfrontacji w kat. Taniec Nowoczesny pow. 15 lat, układ “Cheer” oraz nominacja do 43 Festiwalu Harcerskiego w Kielcach.
 • 19 czerwca 2016 Turniej Open International Polish Cup. Choreografia “Jazz” oraz “Black & White” – II miejsca w kategoriach: Hip-Hop 16+ oraz Others forms, Formacje Open Class 16+
 • 29 czerwiec 2016 do 3 lipiec 2016 r. Wiedeń w Austrii – Mistrzostwa Europy European Cheerleading Championships, Wiedeń 2016 r. w Multiversum Schwechat. 3 kategorie: Senior Team Cheer Jazz – 15 miejsce, Senior Team Cheer Hip-Hop – 11 miejsce i Senior Team Freestyle Pom – 25 miejsce.
   

2017 r.

 • 22 kwietnia 2017 r. XXIII Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych Małogoszcz 2017 – dyplom za udział w XXIII OKZT Małogoszcz 2017.
  Choreografia Kamila Zdańkowskiego “Euforia” oraz “Alter ego” (Bartek Łącki, Kamil Zdańkowski).
 • 7 maja 2017 r. – Otwarty Turniej Tańca Pińczów 2017.
  II miejsce – układ pt. “Euforia” w kat. Show Dance pow. 15 lat chor. Kamil Zdańkowski, III miejsce układ pt. ?Alter ego?, w kat. Inne formy tańca pow. 15 lat chor. Bartek Łącki, Kamil Zdańkowski
 • 11 czerwca 2017 r. – VI Ogólnopolska Piotrkowska Panorama Taneczna o “Złotego Piotrka, Piotrków Trybunalski 2017. – II miejsce, Srebrny Piotrek za układ “Euforia”. w kat. “miniatura, inscenizacja, widowisko” pow. 14 lat. Choreografia Kamil Zdańkowski
 • 24 czerwca 2017 r. – VII Ogólnopolski Festiwal Tańca “Intermedium”. – III miejsce w kat. “taniec współczesny i widowisko taneczne” 12-15 lat. Układ “Euforia”, chor. Kamil Zdańkowski

2018 r.

 • 21 kwietnia 2018 r. – XIV Ogólnopolskie Konfrontacje Zespołów Tanecznych, Małogoszcz 2018 – Brązowy Laureat III miejsce w kat. jazz dance i modern dance. Układ “Dancing Flames”, chor. Kamil Zdańkowski – “modern dance – pow. 16 lat
 • 28 kwietnia 2018 r. – VI Otwarty Turniej Tańca, Pińczów 2018 – I miejsce w kat. show dance 10-13 lat. Ukłąd “Rythm Inside” chor. Kamil Zdańkowski
 • 19 maja 2018 r. – XII Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego ?Tańcząc w jasnościach? – Wyróżnienie w kat. taniec współczesny, modern jazz pow. 15 lat. Układ “Dancing flames”, chor. Kamil Zdańkowski

 

Ponadto grupa występuje podczas cyklicznych imprez okolicznościowych, festynów oraz na zaproszenie licznych instytucji. Formacja tańczyła na scenie w niemieckim Reichenbach z okazji 800-lecia gminy, wspiera swoimi występami, Jędrzejowską Ligę Futsalu, SOSW Jędrzejów, Powiatowe Święto Kłosa, Dni Jędrzejowa i inne tego typu imprezy..