Specjalny pokaz filmu „Opiekun” w Jędrzejowie. Mieszkańcy spotkali się z reżyserem Dariuszem Reguckim.

2 kwietnia w jędrzejowskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie z reżyserem Dariuszem Reguckim oraz specjalny seans jego filmu „Opiekun”.

Specjalny pokaz filmu „Opiekun” i spotkanie z jego reżyserem w Jędrzejowie

Dariusz Regucki jest pochodzącym z Miechowa, w województwie małopolskim, reżyserem znanym z między innymi takich produkcji filmowych jak: „Karolina” (2014 rok), „Święta Gianna. Obcowanie Świętych”(z 2016 roku), „Bóg w Krakowie”(2016) oraz „Opiekun” z 2023 roku.

To właśnie seans filmu „Opiekun” mogli obejrzeć mieszkańcy Jędrzejowa. Jest to film z elementami dokumentu, oparty na faktach. Rodzinna historia Roberta (w tej roli Rafał Zawierucha) oraz Dominiki (Karolina Chapko) jest pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci jaką jest święty Józef i jego roli jaką odgrywa w życiu wielu współczesnych ludzi. Dziennikarz Robert którego małżeństwo z Dominiką jest w kryzysie dostaje zadanie by zająć się historiami ludzi, których życie w cudowny sposób wkroczył święty Józef. Podczas pracy nad materiałem o pielgrzymach twierdzących, że przydarzył się im cud, odkrywa on że i jego historia ma dużo wspólnego ze świętym Józefem. Robert będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny. Czy zachowa się jak…święty Józef? O tym przekonali się już widzowie jędrzejowskiego Centrum Kultury po krótkim powitaniu ze strony reżysera filmu Dariusuza Reguckiego.

– Cieszę się, że jestem tutaj dzisiaj w Jędrzejowie. To dla mnie kolejna szansa na spotkanie z moimi widzami, zawsze jestem ciekaw ich reakcji po seansie. Do tej pory gdziekolwiek nie byłem widziałem i łzy wzruszenia i zadumę, refleksję, a czasami uśmiech. „Opiekun” opowiada o miłości, o granicy naszego przebaczenia, a to zawsze dotyka nas wszystkich jako ludzi. Każdy z nas jest stworzony po to żeby kochać i być kochanym. Po około czterech tygodniach od premiery mojego filmu, tak mi powiedział mój producent, około 160-170 tysiąca ludzi przyszło by go obejrzeć. Jak na Polskie warunki jest to całkiem niezły wynik.

– powiedział reżyser Dariusz Regucki.

Po seansie reżyser Dariusz Regucki porozmawiał z jędrzejowską publicznością zarówno na temat swojego filmu i przesłania się za nim kryjącym oraz o swojej dotychczasowej twórczości.

Zdjęcia do filmu „Opiekun” nagrywane były w Kaliszu w 2022 roku. Za produkcję odpowiada Stowarzyszenie Rafael, a wspiera ją Narodowe Sanktuarium świętego Józefa w Kaliszu z księdzem prałatem Jackiem Plotą. Fabuła filmu rozgrywa się współcześnie w Kaliszu. W filmie zagrało kilkunastu aktorów kaliskiego teatru między innymi Maciej Grzybowski, Lech Wierzbowski, Malwina Brych, Dariusz Sosiński. Film powstał dzięki akcji fundraisingowej. Swoją cegiełkę do jego powstania dołożyło około 5 tysięcy osób.


Źródło: ECHO – DNIA