Koncert piosenki patriotycznej i żołnierskiej z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Lokalni artyści i… psy z K-9

W ramach obchodów 233. rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja odbył się w Jędrzejowie wyjątkowy koncert mający uczcić to święto. Zabrzmiały patriotyczne i żołnierskie utwory.

Koncert piosenki patriotyczne i żołnierskiej w wykonaniu lokalnych artystów w Jędrzejowie

W piątek, 3 maja, obchodzimy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rankiem w Jędrzejowie odbyła się oficjalna część obchodów, która miała miejsce pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej. Tegoroczne obchody w Jędrzejowie zakończyły się wyjątkowym popołudniowym koncertem piosenki patriotycznej przy jędrzejowskim Centrum Kultury. Koncert na koniec 3 maja stał się w Jędrzejowie już tradycją.

Relację z oficjalnej części uroczystości 3 Maja możecie zobaczyć tutaj:

Podczas pięknego koncertu na scenie amfiteatru przy Centrum Kultury mieszkańcy mogli wysłuchać różnych znanych i lubianych utworów patriotycznych i żołnierskich w wykonaniu lokalnych artystów różnych pokoleń. Wśród piosenek znalazły się takie utwory jak „My, Pierwsza Brygada” czy „O, mój rozmarynie”. Na scenie wystąpili między innymi:

  • Mała Akademia Śpiewu działająca przy Centrum Kultury w Jędrzejowie
  • Jędrzejowski Chór Miejski
  • zespół Jędrzejowskie Gitary
  • dzieci oraz młodzież z jędrzejowskich szkół

Dużą atrakcją koncertu był też pokaz tresury psów użytkowych z plutonu K-9 kawalerii ochotniczej 8. Pułku Ułanów. Psy tresowane przez pluton są wykorzystywane do akcji poszukiwawczo-ratowniczych. O pracy i metodach tresury tych zwierząt opowiadał mieszkańcom dowódca grupy, starszy sierżant Adam Gajos.

Galę piosenki patriotycznej i żołnierskiej zorganizowała Gmina Jędrzejów wraz z Towarzystwem 8 Pułku Ułanów imienia Księcia Józefa Poniatowskiego z Krakowa.

Zobaczcie zdjęcia z 3-majowego koncertu przy Centrum Kultury w Jędrzejowie:


Źródło: ECHO-DNIA