EKS-trumum na Mistrzostwach Europy European Cheerleading Championships, Wiedeń 2016r.

W dniach 29 czerwiec – 03 lipiec 2016r. przebywaliśmy w Wiedniu w Austrii, aby wziąć udział w Mistrzostwach Europy European Cheerleading Championships, Wiedeń 2016r. w Multiversum Schwechat.
2 lipca był dniem naszych występów. Tańczyłyśmy w 3 kategoriach: Senior Team Cheer Jazz, Senior Team Cheer Hip-Hop i Senior Team Freestyle Pom.
Niestety nie udało nam się zająć miejsca na podium, zajęłyśmy 15, 11 i 25 miejsce w kategoriach. Mistrzostwa okazały się bardzo trudnym zadaniem! Przyszło nam konkurować z profesjonalnymi, sportowymi drużynami z 23 państw, które na salach treningowych spędzają kilka godzin dziennie. Chociaż same dałyśmy z siebie wszystko, jednak byli od nas lepsi 🙁 ale byli też gorsi 🙂
Niczego nie żałujemy – mogliśmy podziwiać fantastyczne akrobatyczne pokazy cheerleaderskich drużyn m.in. z Rosji, Finlandii, Niemiec, Szwecji, Niderlandów, Holandii, Francji, Słowenii, Grecji, Ukrainy itd., które do tej pory widziałyśmy tylko w filmach 😉 Na żywo były jeszcze bardziej widowiskowe, trudne i niebezpieczne. Może i w Polsce rozwinie się ta dyscyplina tańca na tyle, że stanie się popularna i będzie można widzieć tak wspaniałe pokazy na ogólnopolskich konkursach.
Oprócz nas z Polski było jeszcze kilka zespołów. Żaden nie stanął na podium, ale Polska była godnie reprezentowana i pokazała, że my też możemy!
Udział w tych Mistrzostwach to dla nas bardzo duże doświadczenie i warsztaty. Wiele się nauczyliśmy i mamy ogromną satysfakcję z faktu, że mogliśmy konkurować z najlepszymi.

Dzień turnieju był dla nas bardzo męczący i nerwowy, ale mieliśmy też podczas pobytu wiele atrakcji. Niewątpliwie największą było współne oglądanie meczu Polska-Portugalia w strefie kibica na Rathausplatz. Emocje sięgały zenitu!!! Wraz z innymi rodakami bardzo mocno kibicowaliśmy naszej kadrze, zdarliśmy gardła. 😀 To było niesamowite przeżycie, kiedy wspólnie z tłumem śpiewaliśmy Mazurka, czy wznosiliśmy okrzyki “Polska! Biało-czerwoni!” “Biało-czerwone! To barwy niezwyciężone”. I to w strugach deszczu 🙁 Chyba byliśmy bardzo przekonujący, bo kibice Protugalii w końcu zaczęli z nami krzyczeć “Polska! Biało-czerwoni!” 😉 Niestety, przed drugą połową tak się rozpadało, że musieliśmy wrócić do hotelu i tam obejrzeliśmy mecz do końca. Wynik był dla nas bardzo krzywdzący 🙁
Komentowanie w języku niemieckim nam nie przeszkadzało 😉

Odwiedziliśmy również wiedeński Prater, a raczej Wurstelprater czyli ogromny lunapark z 1766 w dzielnicy Leopoldstadt. Z rozkoszą oddawaliśmy się karuzelowym szaleństwom, przyprawiającym nieraz o mdłości, a także strachom i horrorom. Oczywiście nie byliśmy w stanie przetestować każdego stanowiska, ale czasem od samego patrzenia rosła adrenalina.

Pobyt w Wiedniu nie mógł odbyć się bez najazdu na galerię handlową, która różniła się od naszych chyba tylko wielkością 😀 oraz bez zwiedzania Starówki. Podziwialiśmy wspaniałe, potężne i niezwykle okazałe budynki, np. Parlament, Katedrę, Pałac Schonbrunn, Park Volksgarten, Świątynię Theseus, w której mogliśmy obejrzeć hiperrealistyczną rzeźbę “Człowiek w łódce” Rona Muecka. Była tak łudząco podobna do prawdziwego człowieka, że aż przerażająca!
Oprócz zwiedzania “na piechotkę”, udało nam się zobaczyć prawie cały Wiedeń z okien autokaru.

A wszystko to w morderczym upale! Dopiero w ostatnim dniu pobytu pogoda zlitowała się nad nami i udało nam się nie ugotować żywcem 😉

Z całego serca pragniemy podziękować naszym Sponsorom, bez których nasz wyjazd nie mógłby się odbyć:
*Panu Marcin Piszczek Burmistrz oraz Panu Marcin Piszczek – osoba prywatna
*Firmie Niltech Norbert Radek Ludwik Kumański
*Urzędowi Marszałkowskiemu w Kielcach
*Pani Jolancie Szczepańczyk właścicielce Kawiarni “Finezja”
*Pani Emilii Bitnerowskiej właścicielce firmy “Targ Chiński”
*Pani Marii Barańskiej – Radnej Rady Miasta
*Panu Kazimierzowi Michalskiemu – Radnemu Rady Miasta
*Panu Łukaszowi Skrzypczakowi – Radnemu Rady Miasta
*Państwu Łukaszowi i Indze Chrzanowskim
*Panu Andrzejowi Jakubanisowi – Radnemu Rady Miasta
*Państwu Beacie i Jackowi Piaseckim
*Uczestnikom naszego Koncertu Letniego oraz nabywcom cegiełek i anonimowym darczyńcom.
*Centrum Kultury w Jędrzejowie
*Rodzicom tancerzy i tancerek

Post Author: ekstremum