Dni Jędrzejowa 2023 pełne atrakcji! Wystąpi zespół LemOn, raper Dedis, Bartosz Gajda, Paranienormalni i wielu innych. Zobacz program!

Zespół LemOn, raper Dedis, kabaret Paranienormalni i stand-up Bartosza Gajdy to tylko niektóre z gwiazd jakie wystąpią podczas tegorocznych Dni Jędrzejowa. Święto miasta rozpocznie się piątek 9 czerwca i potrwa do niedzieli 11 czerwca. Sprawdź program.

Dni Jędrzejowa 2023 zapowiadają się interesująco zarówno dla miłośników muzyki, jak i kabaretów. Impreza potrwa trzy dni, od 9 do 11 czerwca. Przez cały czas trwania Dni Jędrzejowa na placu przy Centrum Kultury dzieci będą mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych przez największy objazdowy Czeski Lunapark, a na Alei Józefa Piłsudskiego odbywać się będzie zlot Food Trucków.

Oto co w programie tegorocznej imprezy:

Piatek, 9 czerwca(Amfiteatr przy Centrum Kultury)

KABARETON

19.30 – stand-up Bartosza Gajdy i występ kabaretu Paranienormalni

Bartosz Gajda – Były członek Kabaretu Łowcy.B. Niestandardowy stand-uper. Wzięty prezenter, spiker radiowy, stwór estradowy.

Kabaret Paranienormalni- na polskiej scenie kabaretowej pojawili się w 2004 roku. Już pierwszy program, na który składały się skecze takie jak: Papieros, Młotek i Gwóźdź, Gołębie, pokazał jak wielki potencjał tkwi w grupie. Przez kilka następnych lat z ogromnym powodzeniem zespół pojawiał się na ogólnopolskich przeglądach, konkursach i festiwalach kabaretowych zdobywając szereg nagród.

Sobota, 10 czerwca(Plac przy Centrum Kultury w Jędrzejowie)

WIELKI FESTYN RODZINNY
15.00 – Prezentacje szkolnych programów artystycznych Szkoły Podstawowej numer 2 i numer 5 w Jędrzejowie
– Laureaci XXX Przeglądu Przedszkolnych Programów Artystycznych imienia Macieja Kośmidra
– Młodzieżowa Orkiestra Dęta
– Zespoły Taneczne „Eks-tremum”
– Zespoły Taneczne „La malanga Dance School”
– Mała Akademia Śpiewu z Centrum Kultury
– Zespoły Taneczne „Parada”

20.00 – Raper Dedis
21.30 – Abba Show

Dedis – pochodzący z Mysłowic raper, który swoje pierwsze kroki stawiał w programie ?Żywyrap?, podbił serca słuchaczy swoim drugim legalnym wydawnictwem ?Wyszczekany?, które ukazało się nakładem Step Records. Z tego albumu pochodzą między innymi platynowy singiel ?Diabeł? oraz złote: ?Przyjaciele? oraz ?Dla niej?. Dedis świetnie odnajduje się na bitach o przeróżnym tempie, co znalazło odzwierciedlenie na jego najnowszym albumie ?Uniwersalny żołnierz?. Raper dysponuje bardzo ciekawym, agresywnym flow, ale nie boi się eksperymentów, dlatego niejednokrotnie mogliście go usłyszeć również w spokojniejszych, melodyjnych utworach ze śpiewanymi partiami.

Ponadto, dla fanów sportowych wrażeń również czekają atrakcje:

Dni Jędrzejowa 2023 na Sportowo

Dni Jędrzejowa z Jędrzejowską Akademią Piłkarską Naprzód:

Piątek – 2 czerwca, godzina 9.00

– turniej międzyszkolny o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Banku Spółdzielczego w Jędrzejowie, Stadion Klubu Sportowego Naprzód Jędrzejów
– dzień otwarty(gry i zabawy na boisku Naprzodu)

Sobota – 10 czerwca

9.00 – turniej piłkarski o Puchar Burmistrza Jędrzejowa – stadion Naprzodu
10.00 – Jędrzejów Cup 2023 – turniej piłki nożnej – rocznik 2015 i młodsi o Puchar Burmistrza Jędrzejowa – Stadion Piaskowianki

Niedziela – 11 czerwca

10.00 – Otwarte Mistrzostwa Jędrzejowa w Strzelectwie o Puchar Burmistrza Jędrzejowa. Kategoria pistolet i karabin – Strzelnica Miejska przy ulicy Torowej
11.00 – mecz towarzyski Naprzód Girls – Naprzód Oldboys – Stadion Naprzód Jędrzejów
13.00 – Zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży do lat 16 o Puchar Burmistrza Jędrzejowa – Stawy Polskiego Związku Wędkarskiego w Chorzewie


Źródło: ECHO-DNIA