Bal mikołajkowy w jędrzejowskim Centrum Kultury. Było dużo śmiechu i zabawy

W piątek, 2 grudnia w Centrum Kultury w Jędrzejowie zorganizowano bal mikołajkowy w którym wzięło udział około 200 dzieciaków z jędrzejowskich szkół. Na uczniów czekała świetna zabawa, ale również i nauka o zdrowym stylu życia, i unikaniu używek.

Pierwszego dnia tradycyjnego balu mikołajkowego w Jędrzejowie bawiło się około 200 dzieci ze szkół podstawowych z terenu miasta Jędrzejów.

– Tradycja balów w Jędrzejowie trwa już od wielu lat. Szkoły wybierają dzieci, które z różnych przyczyn społecznych, ekonomicznych czy innych, są w gorszej sytuacji. Dlatego staramy się pomóc im w tym trudnym dla nich czasie. Mikołajki to dobra okazja by dzieciom zorganizować taką zabawę, żeby nie myślały o problemach dnia codziennego

– powiedział Marcin Piszczek burmistrz Jędrzejowa.

Atrakcji nie brakowało. Na dzieci czekał poczęstunek, piękne dekoracje oraz zabawa taneczna z animatorami przy muzyce zespołu Super Duo z Jędrzejowa.

W sali kameralnej na piętrze centrum odbyły się nie tylko tańce, ale też spotkanie z czarodziejem. Czarodziejem, którego stylu życia nie można było nazwać zdrowym. To na jego przykładzie dzieci dowiedziały się o różnych nałogach oraz wzięły udział w profilaktycznych konkursach z nagrodami.

Bal w Centrum Kultury w Jędrzejowie nie mógł się obejść bez seansu filmowego. W tym roku dzieci obejrzały film Disneya pod tytułem „Dziwny Świat”.

Główną, i chyba najbardziej wyczekiwaną, atrakcją tego wieczoru była wizyta świętego Mikołaja, który przybył do Jędrzejowa z przygotowanymi dla dzieci prezentami. Każdy z uczestników balu dostał prezenty i mógł spędzić chwilę z dobrodusznym świętym.

Bal mikołajkowy zorganizowany został przez Gminę Jędrzejów i Centrum Kultury w Jędrzejowie. Impreza została sfinansowana z środków funduszu antyalkoholowego.

Źródło: ECHO-DNIA


W sobotę, 3 grudnia w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbył się drugi dzień zabawy pod hasłem „Bez Nałogów Baw się Zdrowy, Dzisiaj Bal Mikołajkowy!” w którym wzięło 400 dzieci z całej gminy Jędrzejów. W sobotę w zabawie wzięło udział około 200 dzieci ze szkół spoza miasta.

Drugiego i ostatniego dnia Balu Mikołajkowego w jędrzejowskim Centrum Kultury bawiło się około 200 dzieci z poza miasta z terenu naszej gminy.

– Gmina co roku, w okolicach Mikołajek, organizuje zabawę dla dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących. Każdego roku bawi się z nami mniej więcej 400 dzieci z całej gminy. Zainteresowanie tą imprezą jest tak duże, że musimy ją dzielić na kilka dni, inaczej nie pomieścilibyśmy się wszyscy w Centrum Kultury

– mówił burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek

Dzieci na balu bawiły się przy muzyce zespołu Super Duo i tak jak grupa w dniu poprzednim wzięły one udział w zabawie profilaktycznej z Czarodziejem prowadzącym niezdrowy tryb życia, nie szczędząc sobie nałogów. Dzieci chętnie opowiadały w jaki sposób powinien poprawić on swoje nawyki i wyrywały się by zostać wybranymi do wzięcia udziału w konkursach i rebusach.

Po seansie kinowym filmu „Dziwny Świat” dzieci spotkały się ze świętym Mikołajem, który rozdał wszystkim uczestnikom balu prezenty.

Dzień ten upłynął dzieciom na tańcu, śpiewach i dobrej zabawie połączonej z edukacją oraz słodkim poczęstunkiem. Nie odeszły też z balu z pustymi rękoma.

Cykl profilaktycznych balów mikołajkowych zorganizowany został przez Gminę Jędrzejów i Centrum Kultury w Jędrzejowie. Impreza została sfinansowana z środków funduszu antyalkoholowego.

Źródło: ECHO-DNIA


Święty Mikołaj dotarł do Jędrzejowa

Nie na saniach, a pociągiem Św. Mikołaj dotarł do Jędrzejowa.  Przyjechał Ciuchcią Ponidzie na Stację Jędrzejów Wąskotorowy. Odwiedził dzieci i młodzież biorącą udział w warsztatach tworzenia ozdób świątecznych „Mikołajkowa Ciuchcia”.

Zaskoczenie było ogromne. Święty Mikołaj dotarł do Jędrzejowa pociągiem. Aura nie pozwalała na skorzystanie z reniferów i sań, dlatego Święty zdecydował się na Ciuchcię Ekspres Ponidzie. Doskonale trafił, bo dzieci brały udział w warsztatach „Mikołajkowa Ciuchcia”.

Zapracowany Mikołaj dotarł do Jędrzejowa z workiem pełnym prezentów.

Hoł, hoł, hoł nie chciał zrobić starosta jędrzejowski, ale za to wykazał się zdolnościami plastycznymi.

Oprócz warsztatów plastyczno-rysunkowych na dzieci czekało jeszcze wiele atrakcji. Głównym punktem spotkanie ze Świętym Mikołajem w Jędrzejowie była przejażdżka Ciuchcią Ekspres Ponidzie, która na długo pozostanie w pamięci uczniów jędrzejowskich szkół.

Źródło: TELEWIZJA ŚWIĘTOKRZYSKA

 

 

 

 

Post Author: Tomasz Osiński