32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jędrzejowie. Tak mieszkańcy bawili się i wspierali Orkiestrę.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się w niedzielę, 28 stycznia. Wolontariusze od samego rana zbierali pieniądze na zakup sprzętu do diagnozy, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych wśród których znajdują się zarówno dzieci jak i dorośli cierpiący na skutek powikłań po pandemii koronawirusa.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jędrzejowie

Wolontariusze już od poranka w niedzielę, 28 stycznia zbierali pieniądze na rzecz 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Młodzież z rozpoznawalnymi dla każdego charakterystycznymi serduszkami można było spotkać na terenie całego miasta i „nawrzucać im” do puszek. Wolontariuszy można było spotkać zarówno na ulicach jak i przy większych ze sklepów czy przy Galerii Sekunda w Jędrzejowie. Zbiórki odbywały się także przy centrum dzisiejszego Finału Wielkiej Orkiestry, którym stało się Centrum Kultury w Jędrzejowie.

Zobaczcie zdjęcia z 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jędrzejowie:

Koncert finałowy w jędrzejowskim Centrum Kultury

Tegoroczny finał zgromadził w jędrzejowskim Centrum Kultury prawdziwe tłumy mieszkańców chcących skorzystać z dobrych smakołyków przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich i z dobrej zabawy podczas koncertu, przy okazji mogąc wesprzeć pacjentów oddziałów pulmonologicznych swoimi szczodrymi datkami. Finał WOŚP to także licytacje oferujące nie tylko tradycyjne gadżety Orkiestry, ale także bardzo wiele przedmiotów, usług i voucherów zaoferowanych przez osoby i firmy prywatne z terenu całego powiatu jędrzejowskiego i nie tylko.

– Cześć kochani, jestem tu po raz pierwszy w roli szefa sztabu. Jako wolontariusz WOŚP jest to już któryś raz z rzędu. Mam nadzieję, że wszystkie wydarzenia przygotowane przez nas w Jędrzejowie wam się spodobają i, że wszystko co zaplanowaliśmy uda się. Liczę też na to, że po raz kolejny uda nam się pobić kolejny rekord datków! Dziękuję wam, że wszyscy jesteście tutaj z nami.

– przywitał zebranych rozpoczynając koncert szef sztabu WOŚP w Jędrzejowie, Miłosz Twardowski.

Pomiędzy licytacjami zaś można było obejrzeć i wysłuchać koncertów licznych artystów: zespołu AyAhuasca, Małej Akademii Śpiewu, Zespołów Tanecznych Parada, Formacji Tanecznej Eks-tremum, Zespołów Tanecznych Kaprys, uczniów ze szkół tanecznych Studio Dance Factory oraz La Malanga Dance School, uczniów szkoły muzycznej Fabryka Muzyki i musztry paradnej Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu. Na scenie zagrali także znani i lubiani DJ-e MikeF i DevJ oraz odbył się koncert zespołu Black Mery Rose.

Tego dnia w Centrum Kultury w Jędrzejowie nie zabrakło atrakcji zarówno dla podniebienia jak i uszu, oczu oraz ducha. Bawiono się doskonale dzieląc się z innymi dobrocią swoich serc.


Źródło: ECHO-DNIA