Jędrzejowskie Szopki Bożonarodzeniowe

Szopki Wyróżnione

Szopki Nagrodzone

Fotoreportaż z wręczenia nagród

W dniu 23 stycznia 2019 r. o godz. 10:00 w Centrum Kultury w Jędrzejowie, Komisja w składzie:

  • Józef Straszak – Dyrektor Centrum Kultury w Jędrzejowie,
  • o. Jakub Zawadzki – O. Cist.
  • Agnieszka Cejest – Przedstawicielka Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie,
  • Danuta Borucka – Przedstawicielka Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie,
  • Urszula Lubczyńska – Gładka – plastyk,
  • Leszek Kurkowski – artysta rzeźbiarz,
  • Anita Łukasik – plastyk Centrum Kultury w Jędrzejowie,
  • Artur Smerkowski – plastyk Centrum Kultury w Jędrzejowie,

spośród 134 szopek, które napłynęły na Przegląd Plastyczny ?JĘDRZEJOWSKIE SZOPKI BOŻONARODZENIOWE? wyróżniła następujące prace.:

NAGRODZONE SZOPKI

  1. Bartłomiej Tracz lat 14 Kacper Tracz lat 13 – Szkoła Podstawowa w Krzcięcicach
  2. Franek Ferenc lat 7 Marysia Gołucka lat 7 z dziadkiem Franciszkiem – Szkoła Podstawowa w Miąsowej
  3. Paulina Rodzim lat 10 – Szkoła Podstawowa w Węgleszynie opiekun: Małgorzata Suchmiel
  4. Przedszkole w Jasionnie przy SP w Jasionnie – Przedszkole w Jasionnie przy SP w Jasionnie opiekun: Izabela Bąkiewicz
  5. Gabriela Grabalska lat 12 Ksawery Grabalski lat 11 z dziadkiem Stanisławem – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Brusie opiekun: Ewa Janik
  6. Kamila Partyka lat 9 – Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brześciu opiekun: Dorota Kowal
  7. Szkoła Podstawowa w Jasionnie Uczniowie klasy II (13 osób) – Szkoła Podstawowa w Jasionnie opiekun: Grażyna Pietrasiewicz
  8. Mateusz Kosior V b – Zespół Placówek Oświatowych Szkoła Podstawowa w Złotnikach
  9. Wiktoria Białach lat 6 – Przedszkole Samorządowe w Wodzisławiu Ul. Szkolna 3 Wodzisławiu opiekun: Agnieszka Gabryś
  10. Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno – Wychowawczy w Zielonkach – OREW Zielonki
  11. Szymon Kotarski – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Floriana Sędziszów opiekun: Iwona Strączek
  12. Maja Pierzchała lat 13 – Szkoła Podstawowa w Krzcięcicach
  13. Bartłomiej Rudnicki kl VII – Specjalny Ośrodek Szkolno ? Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Jędrzejowie opiekun: Beata Wolska
  14. Kamil Kot lat 7 – Szkoła Podstawowa w Węgleszynie opiekun: Małgorzata Suchmiel
  15. Angelika Stańczyk lat 9 – Szkoła Podstawowa w Węgleszynie opiekun: Małgorzata Suchmiel
  16. Zofia Szaflarska lat 5 – Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
  17. Danuta Grzelec – Jędrzejów
  18. Ewa Toporska lat 6 – Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
  19. Wiktoria Grad lat 10 – Szkoła Podstawowa w Podchojnach opiekun: Beata Jackowska
  20. Krystian Raus lat 10 – Szkoła Podstawowa w Miąsowej 
  21. Jakub Jaros lat 11 – Szkoła Podstawowa Łysaków
  22. Zuzanna Szałapska klasa VII – Szkoła Podstawowa w Niegosławicach
  23. Julia Gabryś kl ?0? Krzysztof Gabryś kl IV – Szkoła Podstawowa w Niegosławicach
  24. Aleksandra Habińska lat 12 – Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brześciu opiekun: Dorota Kowal
  25. Kamil Straszak lat 12 – Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brześciu opiekun: Dorota Kowal
  26. Aleksandra Nowosińska lat 5 Wojciech Tomczyk lat 6 Laura Wata lat 6 Piotr Cieśliński lat 6 Maciej Nowakowski lat 6 Mateusz Ćwiertnia lat 6 Amelie Mukendi lat 6 – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Floriana Sędziszów opiekun: Dorota Bernaś
  27. Natalia Stasiek lat 11 – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Floriana Sędziszów opiekun: Iwona Strączek
  28. Oliwia Gądek lat 12 – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Floriana Sędziszów opiekun: Iwona Strączek
  29. Emilia Ozga lat 7 – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Floriana Sędziszów opiekun: Małgorzata Stradomska
  30. Julia i Natalia Smorąg lat 7 – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Floriana Sędziszów opiekun: Marzena Malanowicz
  31. Zuzanna Postrach lat 5 – Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
  32. Aleksander Wójcik lat 7 Miłosz Wójcik lat 7 – Szkoła Podstawowa nr 3 w Jędrzejowie
  33. Julianna Jasińska kl V b Witold Jasiński kl III – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Floriana Sędziszów
  34. Zuzia Wąsala lat 7 Oliwia Wąsala lat 9 – Szkoła Podstawowa w Niegosławicach
  35. Szymon Jagodziński lat 9 kl III
  36. Jowita Capiga lat 9 Alicja Capiga lat 11 – Zespół Placówek Oświatowych Szkoła Podstawowa w Słupii im. Zbigniewa Kopra opiekunowie: Teresa Madera, Mariola Żołowicz
  37. Jerzy Boryka – Jędrzejów

WYRÓŻNIONE SZOPKI

  1. Norbert Wieliński lat 13 – Zespół Placówek Oświatowych w Prząsławiu
  2. Praca zbiorowa Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Mnichowie – Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Mnichowie
  3. Jakub Ibek lat 9 – Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brześciu opiekun: Dorota Kowal
  4. Antonina Kowal lat 9 – Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brześciu opiekun: Dorota Kowal
  5. Zosia Jakubska lat 7 – ZPO Szkoła Podstawowa w Słupii
  6. Dawid Frankiewicz lat 10 – ZPO Szkoła Podstawowa w Słupii
  7. Lena Łabądź kl I – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Jędrzejowie
  8. Igor Bielecki lat 6 – Przedszkole Samorządowe w Wodzisławiu opiekun: Agnieszka Gabryś
  9. Krzysztof Piasecki lat 6 – Przedszkole Samorządowe w Wodzisławiu opiekun: Agnieszka Gabryś
  10. Karolina Kowalska kl III b – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Jędrzejowie
  11. Kacper Olszak lat 11 – Szkoła Podstawowa w Miąsowej
  12. Norbert Czapnik lat 13 – Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
  13. Stanisław Mistecki lat 8 – Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
  14. Maja Kasprzyk lat 6 – Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
  15. Wiktoria Ciesek lat 11 – Szkoła Podstawowa w Węgleszynie opiekun: Małgorzata Suchmiel
  16. Julia Bodzioch lat 12 – Szkoła Podstawowa w Węgleszynie opiekun: Małgorzata Suchmiel
  17. Eryk Sędek lat 8 – Szkoła Podstawowa w Miąsowej
  18. Nikola Żyłka lat 11 Amelia Stachowicz lat 11 Maja Stachowicz lat 10 Zuzanna Stachowicz lat 12 – Zespół Placówek Oświatowych w Brzegach

Protokół końcowy z obrad jury 2019 dostępny [tu]

Przegląd Plastyczny „Jędrzejowskie Szopki Bożonarodzeniowe” 23 grudnia 2019 / 26 stycznia 2020 LISTA UCZESTNIKÓW PRZEGLĄDU


„Jędrzejowskie Szopki Bożonarodzeniowe” to doroczny przegląd plastyczny organizowany przez Centrum Kultury w Jędrzejowie oraz Muzeum imienia Przypkowskich w Jędrzejowie. Każdy uczestnik może zgłosić do niego jedną pracę wykonaną ręcznie, dowolną techniką, najlepiej z naturalnych materiałów. Prace należy składać w Centrum Kultury. Wystawa szopek zostanie zorganizowana w holu głównym Centrum Kultury w Jędrzejowie.

Nagrodzeni w przeglądzie plastycznym 2018

LISTA UCZESTNIKÓW

Karol Wachowicz lat 6 – Łysaków Drugi
Klaudia Ziębińska lat 10 – Jędrzejów
Jakub Jaros lat 10 – Łysaków pod Lasem
Jerzy Boryka lat 83 – Jasionka
Maja Prusicka lat 9 – Łysaków
Milena Prusicka lat 7 – Łysaków
Bartłomiej Klamka lat 10 – Reymonta
Aleksandra Ryńczuk lat 7, Martyna Malicka lat 8, Antonina Porowska lat 9 – Jędrzejów
Lena Wielińska lat 8 – Caców
Gabrysia Grabalska lat 11, Stanisław Grabalski ? dziadek – Brus
Olga Ostrowska lat 10, Robert Matyja lat 9, Alina Grabalska – ciocia – Rodzinny Dom Dziecka w Miąsowie
Kamil Miksztal lat 14 – Reymonta
Borucińska Izabela lat 13 – Jasieniec
Sandra Ciupka lat 7, Miłosz Ciupka lat 10 – Sieńsko
Dawid Frankiewicz lat 9 – Słupia
Anna Bukowska lat 9 – Sieńsko
Aleksandra Jagodzińska lat 10 – Miąsowa
Natalia Zakrzewska lat 10 – Miąsowa
Wiktoria Dziopa lat 10 – Miąsowa
Wiktoria Kowalska lat 10 – Miąsowa
Bartosz Buchcic lat 10 – Miąsowa
Oliwia Łukawska lat 10 – Miąsowa
Patrycja Dziurzyńska lat 10 – Miąsowa
Nikola Zakrzewska lat 11  – Miąsowa
Dawid Kania lat 11 – Miąsowa
Szymon Galera lat 12 – Miąsowa
Mikołaj Pakuła lat 12 – Miąsowa
Natalia Pakuła lat 13 – Miąsowa
Aleksandra Michałek lat 7 – Mstyczów
Piotr Łysek lat 7 – Mstyczów
Michał Młynarski lat 6 – Gniewięcin
Emilia Ozga lat 6 – Borszowice
Filip Grzelczak lat 6 – Sędziszów
Lena Biesiaga lat 5 – Gniewięcin
Andżelika Ryło lat 13 – Klimontów
Julia Smorąg, Natalia Smorąg lat 6 – Sędziszów
Tatiana Pluta lat 7 – Jeżów
Jakub Winiarski lat 6 – Małogoszcz
Mateusz Pakaszewski lat 8 – Małogoszcz
Emilia Łukasik lat 13 – Jędrzejów
Katarzyna Makulska lat 13 – Jedrzejów
Artur Bzdzion kl. V – Jędrzejów
Maja Gwóźdź lat 12 – Łysaków Drugi
Szymon Dudek lat 10 – Sędziszów
Dawid Smolarek lat 10 – Piła
Szymon Kotarski lat 9 – Marcinowice
Patryk Tyburczyk lat 7 – Korytnica
Praca zbiorowa gr. wychowawcza V od 15 do 20 lat – Krzywoustego
Zuzanna i Anna Szałapska lat 12 i 8 – Niegosławice
Jan i Adam Zmarzliński lat 10 i 5 – Niegosławice
Lena Kilian lat 9 – Niegosławice
Magdalena Sobieraj lat 11 – Węgleszyn
Wiktoria Ciesek lat 10 – Węgleszyn
Weronika Laskowska lat 11 – Węgleszyn
Katarzyna Pasieka lat 8 – Węgleszyn
Wiktoria Bodzioch lat 7 – Węgleszyn
Angelika Stańczyk lat 8 – Węgleszyn
Nicola Kot lat 9 – Węgleszyn
Weronika Zawłocka lat 12 – Węgleszyn
Jakub, Amelia, Paulina Zawłoccy (trojaczki) – Węgleszyn
Julia Rosikoń lat 7 – Węgleszyn
Filip Wroński la. IV – Miąsowa
Ośrodek Rehabilitacyjno ? Edukacyjno Wychowawczy w Zielonkach – Zielonki
Karolina Kowalska lat 14, Mikołaj Kowalski lat 8 – Jędrzejów
Ewa Synowska lat 14, Emilia Synowska lat 10 – Jędrzejów
Cecylia i Paulina Czajka lat 6 – Sędziszów
Hubert Gliwiński lat 5 – Sędziszów
Julianna Jasińska lat 10 – Sędziszów
Katarzyna Cieślińska lat 10 – Swaryszów
Julia Makulska lat 8 – Warzyn Pierwszy
Maja Tutaj lat 4 – Wodzisław
Julia Gajos lat 6 – Mieronice
Bartosz Mołas lat 5 – Mieronice
Krzysztof Piasecki lat 5 – Mieronice
Wiktoria Zdańska lat 11, Oskar Zdański lat 12 – Warzyn Pierwszy
Inga Wójcik lat 5 – Łany
Szymon Tkaczewski lat 6 – Pękosław
Patrycja Szyncowicz lat 6 – Kaziny
Lena Lagierska lat 6 – Sędziszów
Paweł Czerwik, Grzegorz Kaczor, Sławek Jendracha,
Dorota Kaleta, Danuta Cichońska – Jędrzejów
Natalia Koszowska lat 14- Jędrzejów
Paulina Kot lat 19 – Jędrzejów
Małgorzata Curył lat 10 – Złotniki
Bartosz Kot lat 11 – Złotniki
Bartłomiej Drdzeń lat 10 – Złotniki
Małgosia Blicharska, Nikola Czarnecka, Julka Kamińska – Imielno
Alicja Nowakowska, Patryk Rój, Wiktoria Skrobucha, Dominik Pietras
Patrycja Fatyga, Mikołaj Pietras, Jakub Kaleta, Kacper Kupis, lat 13 – Imielno
Martyna Klamka, Ania Bernat – Imielno
Milena Zdeb lat 8 – Ludwinów
Izabela Olszak lat 10, Patrycja Olszak lat 13, Wiktoria Otwinowska lat 11,
Laura Karabin lat 8, Anna Karabin lat 11 – Brzegi
Nikola Żyłka lat 10, Amelia Stachowicz lat 10, Maja Stachowicz lat 9, Zuzanna Stachowicz lat 11 – Brzegi
Marta Wnuk lat 12, Alicja Wnuk lat 17, Monika Wnuk (mama) – Jędrzejów
Maja Stachnik lat 6 – Sędziszów
Zuzia i Oliwia Wąsala – Dębiany
Bartłomiej Kania – Miąsowa
Maja Sierota lat 8 – Kozłów
Łukasz Oleksiak lat 10 – Jędrzejów
Oskar Dzięcioł – Jędrzejów
Kinga i Karol Świerczewscy – Skroniów
Klasa IV SP w Jędrzejowie – Jędrzejów
Zuzanna Misztal lat 12 – Jasionna
Natalia Góra lat 13 – Motkowice
Klasa I SP w Jasionnie – Jasionna
Kinga Błaszkiewicz lat 6, Jagoda Laskowska lat 11 – Jasionna
Maja Marcinkowska lat 5 – Mnichów

————————————————————————————————————

Nagrodzeni w przeglądzie plastycznym 2017

Post Author: Tomasz Osiński