Kamil Zdańkowski

Kamil Zdańkowski:  instruktor tańca (ukończył 2,5-letni kurs instruktorski z dziedziny tańca jazzowego), czynny tancerz Kieleckiego Teatru Tańca.
Naukę tańca rozpoczął w Szkole Tańca i Ruchu Mistral w Tarnowskich Górach w stylu tańca towarzyskiego,, następnie uczęszczał na warsztaty z tańca jazzowego i współczesnego. Pobierał również nauki tańca współczesnego z elementami jazzu w grupie Kamila Guzego w Szkole Tańca Makielak w Tarnowskich Górach. Były tancerz Zespołu Tańca Nowoczesnego TESS, działającego przy Tarnogórskim Centrum Kultury oraz członek Młodzieżowego Teatru Tańca Marzeny Kobryń.Uczestniczył w licznych warsztatach rozwijając swoje umiejętności taneczne, m.in. – XX Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Sztuki Tanecznej organizowanej przez Śląski Teatr Tańca i przy której pracował jako wolontariusz, Letnia Szkoła Artystyczna w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie, Międzynarodowe Warsztaty Tańca Jazzowego organizowane przez Kielecki Teatr Tańca. Nauki pobierał u takich pedagogów jak Elżbieta Pańtak, Grzegorz Pańtak, Luciano di Natale, Stacy Boeddeker, Ira Nadia Kodiche, Uri Ivgi, Johan Greben, Tomasz Barański, Jakub Jóźwiak i inni.
W roku 2014 rozpoczął współpracę z Kieleckim Teatrem Tańca, która następnie przekuła się w stałe zatrudnienie. Obecnie tworzy choreografie i trenuje obie grupy Formacji Tanecznej EKS-tremum w Centrum Kultury w Jędrzejowie.